Najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie 24-letni dąbrowianin, który zaatakował policjantów nożem. Do niebezpiecznego zdarzenia doszło podczas interwencji w mieszkaniu agresora.

Do zdarzenia doszło w jednym z mieszkań przy ul. Spisaka w Dąbrowie Górniczej. Do pobudzonego, prawdopodobnie po zażyciu środków odurzających, mężczyzny został wezwany przez rodziców zespół ratownictwa medycznego. Ratownicy poprosili o wparcie policjantów.

Przybyli na miejsce interwencji stróże prawa z zespołu wywiadowców prewencji dąbrowskiej komendy zostali zaatakowani przez agresywnego mężczyznę, który sięgnął po nóż i ranił w rękę jednego z policjantów. Na szczęście obrażenia okazały się niegroźne.

– Przypominamy, że policjant, będąc funkcjonariuszem publicznym, jest w specjalny sposób chroniony przepisami prawa. Za czynną napaść z użyciem niebezpiecznych przedmiotów grozi kara do 10 lat więzienia – wyjaśniają dąbrowscy policjanci.

Zatrzymany dąbrowianin usłyszał zarzuty dotyczące czynnej napaści na funkcjonariusza oraz posiadania narkotyków w postaci amfetaminy i marihuany, które miał przy sobie. Sąd Rejonowy w Dąbrowie Górniczej przychylił się do wniosku śledczych i zastosował wobec 24-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.