Tragiczny finał poszukiwań 56-latka nad zalewem Rogoźnik II. W poniedziałek, 2 września, z wody wyłowiono ciało poszukiwanego mężczyzny.

Ciało poszukiwanego od niedzieli mężczyzny wyłowiono w poniedziałek popołudniu z jeziora w Rogoźniku. Dokładne ustalenia dotyczące przyczyn i okoliczności tej tragedii, znane będą po zarządzonej przez prokuratora sekcji zwłok.

– Wszystko wskazuje na to, że po raz kolejny przyczyną tragedii nad wodą stał się alkohol połączony z kąpielą w miejscu niestrzeżonym – informują będzińscy policjanci.

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w niedzielę, około godziny 18 na niestrzeżonym odcinku plaży nad jeziorem w Rogoźniku. 56-letni mieszkaniec powiatu będzińskiego przebywał nad wodą razem ze swoim kolegą. Wiadomo, że mężczyźni spożywali sporą ilość alkoholu.

W pewnym momencie 56-latek postanowił popływać w jeziorze. Po wejściu do wody mężczyzna zniknął pod taflą wody. O jego zaginięciu powiadomił służby ratunkowe kompan zakrapianej na plaży alkoholem imprezy. Poszukiwania 56-latka prowadzone przez strażaków i ratowników wodnych które trwały w niedzielę do późnych godzin wieczornych nie przyniosły żadnego rezultatu. Wczoraj w trakcie ponowionych poszukiwań odnaleziono ciało topielca.