Od czwartku, 8 lipca, mieszkańcy Dąbrowy Górniczej będą mogli odwiedzać urząd podczas spacerów z psem. Trzeba jednak pamiętać o kilku zasadach.

Słoneczne dni i wysokie temperatury powietrza zachęcają do spędzania czasu poza domem. Należy jednak pamiętać, że taka aura jest również bardzo niebezpieczna i zagraża nie tylko zdrowiu, ale i życiu ludzi i zwierząt.

Pozostawienie czworonoga w samochodzie, czy na słońcu naraża go na cierpienie i utratę życia. Pamiętajmy też, by zapewnić zwierzętom nieskrępowany dostęp do wody i możliwość schronienia w cieniu.

Mając na uwadze te zasady Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej zdecydował, że załatwiając sprawy urzędowe można wejść do budynku ze swoim pupilem. – W Urzędzie Miejskim czworonogi są mile widziane. Możesz z nim wejść do środka i załatwić swoją sprawę – informują dąbrowscy urzędnicy.

Z psem można wejść jedynie do strefy obsługi klienta, która znajduje się na parterze. Dodatkowo, przed wejściem do urzędu z czworonogiem, trzeba pamiętać o zasadach.

– Psy muszą być pod nadzorem opiekuna, powinny być na smyczy, a większe posiadać kaganiec. Obowiązek sprzątania po pupilu leży po stronie właściciela – podkreślają urzędnicy.

Z psem na zakupy

Również drzwi Centrum Handlowego Pogoria w Dąbrowie Górniczej stoją otworem przed czworonogami. Trwa tam akcja „ZaPsaSzamy”, w ramach której właściciele wraz ze swoimi pupilami mogą wejść do galerii. Dotyczy to wszystkich stref wspólnych (pasaże, korytarze, parkingi).

Zgodnie z przyjętymi zasadami zwierzęta muszą być pod stałym nadzorem opiekuna. Psy powinny być na smyczy lub w specjalnym transporterze, a większe posiadać kaganiec. Warto również zabrać ze sobą torebkę na nieczystości. Za ewentualne szkody wyrządzone przez zwierzęta odpowiadają ich właściciele.

– W trosce o komfort pozostałych klientów rekomendujemy niewprowadzanie zwierząt na strefę restauracyjną. Psy asystujące mogą poruszać się na terenie całej galerii bez ograniczeń – czytamy w komunikacie CH Pogoria.