Kolejny odcinek ulicy Ostrogórskiej w Sosnowcu przejdzie przemianę. Miasto otrzymało na ten cel dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych.

Sosnowiec otrzymał dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych na przebudowę kolejnego odcinka ulicy Ostrogórskiej.

Miasto otrzymało 3 mln zł dofinansowania. Dzięki tym pieniądzom uda się wyremontować blisko 700-metrowy fragment ulicy od ronda Zagłębia Dąbrowskiego do nowego ronda z ulicą Jagiellońską.

Kolejny odcinek ul. Ostrogórskiej zostanie wyremontowany – fot. UM Sosnowiec
Kolejny odcinek ul. Ostrogórskiej zostanie wyremontowany – fot. UM Sosnowiec

Ten fragment ulicy Ostrogórskiej bardzo się zmieni. Pojawią się nie tylko nowe chodniki i droga rowerowa, którą będzie można dojechać do Parku Harcerskiego lub pojechać trasą wzdłuż ulicy Zegadłowicza. Zmienią się również dwa przejścia dla pieszych, jedno zostanie doświetlone, a drugie przeniesione bliżej przedszkola. W tym miejscu pojawi się też sygnalizacja świetlna. Cała droga zyska nowe słupy oświetleniowe.

– Na nowo skomunikujemy ten odcinek nowymi ciągami pieszymi i nową drogą rowerową, która będzie również łączyła ulicę 1 Maja z ulicą Jagiellońską i z dalszą częścią miasta, a także z bulwarem Czarnej Przemszy – mówi Jeremiasz Świerzawski, zastępca prezydenta Sosnowca.

Kolejny odcinek ul. Ostrogórskiej zostanie wyremontowany – fot. UM Sosnowiec
Kolejny odcinek ul. Ostrogórskiej zostanie wyremontowany – fot. UM Sosnowiec

Całe zadanie ma kosztować 10 mln złotych. Najwięcej, bo około 7 mln zł, ma kosztować utworzenia nowej jezdni wraz z podbudową, a także droga dla rowerzystów i nowe chodniki. Jak informują urzędnicy, sporo trzeba będzie również zapłacić za sieć kanalizacji deszczowej, sanitarnej, a także za przebudowę sieci energetycznej i pozostałej infrastruktury.

– Dziękuję za wsparcie Jarosławowi Wieczorkowi, wojewodzie śląskiemu – mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Przetarg na wyłonienie wykonawcy przebudowy powinien wystartować w czerwcu.

Remont wspomnianego odcinka ulicy Ostrogórskiej to kontynuacja modernizacji z ubiegłego roku. Wtedy dzięki 2,4 mln zł dofinansowania z Ministerstwa Infrastruktury przebudowany został 400-metrowy odcinek drogi od skrzyżowania z ulicą Jagiellońską do przejazdu kolejowego, wraz z budową nowego ronda. Prace te kosztowały wówczas 5,4 mln zł.