Dzięki szybkim działaniom policjantów i pracowników ochrony sklepu zatrzymano mężczyznę podejrzewanego o kradzież. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Pod koniec stycznia policjanci zostali zaalarmowani przez ochroniarza o podejrzeniu kradzieży w jego sklepie. Stróże prawa natychmiast udali się do wskazanego dyskontu. Na miejscu zatrzymali 23-letniego mieszkańca Będzina.

– Mężczyzna w zaledwie dwa dni wyniósł z jednego z marketów na terenie Dąbrowy Górniczej ubrania warte ponad 5 tysięcy złotych. Podejrzany gustował w markach renomowanych firm sportowych. Na miejscu policjantom udało się odzyskać konfekcję wartą 1600 złotych, która wróciła już do sprzedaży – przekazał asp. Bartłomiej Osmólski z Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej.

Dodatkowo, w trakcie przeszukania mieszkania podejrzanego, zabezpieczono markowe perfumy, które również pochodziły z kradzieży. – W toku pracy operacyjnej funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna dokonał kradzieży perfum na łączną kwotę ponad 4 tysięcy złotych na przestrzeni kilku dni w dwóch dąbrowskich drogeriach – dodał rzecznik dąbrowskiej komendy.

Podejrzanego przewieziono do policyjnego aresztu. Zebrany do tej pory przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu mężczyźnie łącznie siedem zarzutów kradzieży. Grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności.