„Lokal na kulturę” w Sosnowcu powraca. Właśnie rozpoczyna się trzecia edycja programu. Na najemców czeka 5 lokali.

Idea „Lokalu na kulturę” jest bardzo prosta. Chodzi o wyłonienie najemców lokali użytkowych MZZL-u z przeznaczeniem na prowadzenie działalności kulturalnej, artystycznej czy twórczej. To ukłon w kierunku osób, które mają ciekawe pomysły, ale nie zawsze dysponują finansowymi możliwościami na ich realizację.

– W tym roku do konkursu trafia 5 lokali. Stawki najmu są naprawdę bardzo atrakcyjne i należą do wielokrotnie niższych od tych, które funkcjonują na rynku komercyjnym. Liczymy na to, że dzięki „Lokalowi na kulturę” powstaną w mieście nowe i interesujące miejsca, które wzbogacą ofertę kulturalną i artystyczną Sosnowca – podkreśla prezydent Arkadiusz Chęciński.

Do konkursu może się zgłosić każdy, a o tym, komu przyznać lokal, zadecyduje komisja konkursowa. Co ważne, stawka czynszu w pierwszym roku wynosi 1 zł za metr kwadratowy.

Lokale, które biorą udział w konkursie: ul. Dmowskiego 28 (powierzchnia 100,08 m kw. – stawka najmu 3,75 zł/m kw.), ul. Modrzejowska 32a Forum (135 m kw. – 9 zł/m kw.), ul. Sobieskiego 3b (69,82 m kw. – 3,75 zł/m kw.), ul. Warszawska 3/36 Patelnia (174,07 m kw. – 7 zł/m kw.), ul. Wspólna 22 (67,47 m kw. – 2,5 zł/m kw.).

Przypomnijmy, że w ramach poprzednich edycji programu „Lokal na kulturę” działa m.in. ArtKwarium.

Na zgłoszenia urzędnicy czekają do 8 marca.