Będzin po raz kolejny zagrał z Jurkiem Owsiakiem i Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Podczas niedzielnego finału, będzinianie bawili się i licytowali na rzecz orkiestry w filii Ośrodka Kultury w Grodźcu.

W Będzinie 26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbywał się w dniach od 12 do 14 stycznia. W tym roku do akcji włączyło się dziesięć placówek oświatowych, które przygotowały liczne kiermasze, loterie i ciekawą oprawę artystyczną ogólnopolskiej zbiórki.

W królewskim mieście pracowały dwa sztaby: w Przedszkolu Miejskim nr 15 przy ul. Barlickiego 75 i w Szkole Podstawowej nr 11 przy ul. Broniewskiego 12. W sumie na rzecz WOŚP kwestowało ponad stu wolontariuszy.

W sobotę, 13 stycznia na będzińskim lodowisku odbył się bal karnawałowy. W trakcie finału WOŚP w królewskim mieście odbyły się licytacje unikatowych tortów: w kształcie będzińskiego zamku i rycerza Przemko, a także koszulki z autografami gwiazd sceny muzycznej, które gościły w Będzinie m.in. Patrycji Markowskiej, Dody, Dawida Kwiatkowskiego, Afromental, Andrzeja Piasecznego „Piaska” i Kate Ryan.

Podczas finałowej imprezy, gwiazdą wieczoru był duet Adam Romański&Spacepierre, na co dzień związani z jedną z ciekawszych formacji muzycznych Śląska, zespołem Krzikopa.

Tradycyjnie, punktualnie o godzinie 20:00, rozbłysło „światełko do nieba”.