Projekt muzyczny „Wolność, Muzyka, Niezależność” po raz drugi pojawi się w Sosnowcu. Tym razem z okazji 120-lecia miasta i rocznicy urodzin Jana Kiepury.

Pierwszy koncert w ramach projektu odbył się w 2019 roku. Wówczas na scenie pojawili się choćby Zbigniew Hołdys, Tymon Tymański czy Maciej Maleńczuk. Wówczas podczas imprezy świętowano 15-lecie wejścia Polski do Unii Europejskiej.

Tym razem okazja jest równie szczególna. Koncert uświetni 120-lecie miasta i 120 urodziny Jana Kiepury. Na scenie pojawi się wielu ciekawych artystów. Między innymi Basia Dratwińska, artystka z Sosnowca, która zaprezentuje swoje utwory, ale i dzieła Kiepury. Podobnie będzie z Szymonem Komasą.

Na scenie zaśpiewa także Renis Jusis, która wykona utwory w języku francuskim. Poza nimi wystąpią. także Karaś/Rogucki, Król czy Rahim i Fokus, wcześniej występujący choćby w Paktofonice.

Plakat koncertu „Wolność, Muzyka, Niezależność” - fot. UM Sosnowiec
Plakat koncertu „Wolność, Muzyka, Niezależność” – fot. UM Sosnowiec

– Przed nami jakiego w Sosnowcu dawno nie było. Plejada gwiazd muzyki, nie tylko alternatywnej, uświetni 120-lecie miasta oraz 120-lecie urodziny Jana Kiepury. Ze względu na pandemię brakowało nam takich imprez i liczę, że mieszkańcy w majówkę licznie pojawią się na placu przed urzędem. W tym roku czeka nas jeszcze masa wydarzeń z okazji 120-lecia miasta, w tym urodzinowy koncert w formule Dni Sosnowca. Szczegóły zdradzimy już niedługo – mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Koncert został zaplanowany na wtorek, 3 maja 2022 roku przed urzędem miasta. Impreza rozpocznie się o godzinie 19. Wstęp jest wolny