Wojciech Skaba wzmocnił Zagłębie Sosnowiec. 32-letni doświadczony bramkarz ma zastąpić chorego Jakuba Szumskiego, który po udanym zabiegu usunięcia narośli z węzłów chłonnych przebywa w Warszawie.

W obliczu problemów zdrowotnych Jakuba Szumskiego, klub ze Stadionu Ludowego postanowił uzupełnić skład i zakontraktował Wojciecha Skabę. Umowa ma obowiązywać do końca sezonu, z opcją przedłużenia.

32-latek przez większość swojej kariery związany był z Legią Warszawa, przez ostatnie 2,5 roku bronił barw Ruchu Chorzów. Łącznie w najwyższej klasie rozgrywkowej rozegrał 84 spotkania, w tym czasie zdobył 4-krotnie Puchar Polski (25 meczów w PP), a także 2-krotnie sięgał po Mistrzostwo Polski.

Wojciech Skaba bramkarzem Zagłębia - fot. Maciej Wasik/zaglebie.eu
Wojciech Skaba bramkarzem Zagłębia – fot. Maciej Wasik/zaglebie.eu

Zawodnik mógł związać się z sosnowieckim klubem, gdyż w lutym rozwiązał kontrakt z Ruchem Chorzów.

– Większość opcji miałem z dalszych części Polski, co wiązało się z wyjazdem. W Rybniku mam rodzinę, dlatego nie chciałem decydować na szybko, a rozmowy również nie szły po mojej myśli. Szukałem klubu na miejscu i tak trafiłem do Sosnowca, skąd przyszła propozycja, a ja chciałem grać, trenować i postarać się pomóc w awansie – powiedział Wojciech Skaba.

Nowy nabytek Zagłębia przez ostatni czas pracował indywidualnie. – Nie miałem możliwości trenować z drużyną, jednak poświęciłem dużo czasu na bieganie i technikę, więc jestem dobrze przygotowany – wyjaśnia.

Wojciech Skaba ma już za sobą debiut w barwach Zagłębia. Zawodnik wystąpił w sparingu z Legią Warszawa. Początek był ciężki, gdyż już na początku przytrafił mu się błąd i stracona bramka.

– W pierwszej sytuacji dostałem „prezent”. Mimo wszystko cieszę się, że mogłem zagrać w tym meczu, było to dobre doświadczenie, możliwość poznania drużyny i powrót do bronienia – ocenił Skaba.