Wodny plac zabaw w Będzinie zajął pierwsze miejsce w ogólnopolskim plebiscycie „Modernizacja Roku 2016”. To już kolejne wyróżnienie dla tego obiektu.

Wodny Plac Zabaw w Będzinie zajął I miejsce w ogólnopolskim plebiscycie „Modernizacja Roku 2016” w kategorii sport i rekreacja. Będziński obiekt otrzymał 616 głosów.

W organizowanym już po raz 21. plebiscycie udział wzięły 62 obiekty, które rywalizowały ze sobą w 13 różnych kategoriach.

Celem konkursu było wyłonienie i nagrodzenie realizacji przedsięwzięć budowlanych ukończonych w danym roku wyróżniających się szczególnymi walorami. Organizatory szukali zeszłorocznych realizacji, które propagują ratowanie obiektów, a także promują modernizacje, przebudowy i rozbudowy obiektów.

Wodny plac zabaw w Będzinie - fot. Arch. TZWodny plac zabaw w Będzinie otwarty – fot. UM Będzin

Wodny plac zabaw w Będzinie bierze także udział w konkursie na Najlepszą Przestrzeń Województwa Śląskiego. Wśród nominowanych przez Urząd Marszałkowski znalazły się jeszcze dwie realizacje z naszego regionu – budynek administracyjny Dąbrowskich Wodociągów oraz Kopalnia Kultury w Czeladzi.

Będziński wodny plac zabaw znajduje się na osiedlu Warpie, w pobliżu Strefy Aktywności Rodzinnej. Stanowi znakomite miejsce zabawy dla całej rodziny. Jest ogrodzony i monitorowany. Znajdują się tam przymierzalnie i prysznice oraz toalety. Obiekt dostosowany jest dla osób niepełnosprawnych.