Kolejna sosnowiecka ulica zmieni swój wygląd. Wraz z końcem listopada mieszkańcy ulicy Willowej będą mogli cieszyć się wyremontowaną nawierzchnią.

Prace modernizacyjne będą dotyczyły całej ulicy Willowej, od skrzyżowania z ulicą Naftową do ulicy Akacjowej. Wykonawca ułoży sieć kanalizacyjną oraz zajmie się odwodnieniem drogi i ułożeniem nowej nawierzchni jezdni, która obecnie jest w fatalnym stanie.

Podobnie jak w przypadku ulicy Armii Krajowej będzie to wspólna inwestycja miasta oraz Sosnowieckich Wodociągów. Umowa zakłada bowiem budowę sieci kanalizacyjnej, której dotychczas tu nie było.

– Po raz kolejny działamy kompleksowo, stąd nasza decyzja, aby oprócz nowej nawierzchni wybudować sieć kanalizacyjną. To gwarantuje mieszkańcom spokój na wiele lat – podkreśla Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Koszt całej inwestycji to 470 tys. zł. Prace powinny rozpocząć się wkrótce i potrwają do końca listopada.

To nie jedyna inwestycja w rejonie ulicy Willowej. – Kilka tygodni temu przebudowaliśmy wodociąg, dzięki temu mieszkańcy mają wodę dobrej jakości – mówi Andrzej Majewski, wiceprezes zarządu Sosnowieckich Wodociągów.