Choć pandemia uniemożliwia organizację miejskich spotkań wigilijnych dla samotnych, seniorów i osób potrzebujących, to w Dąbrowie Górniczej przygotowano akcję, dzięki której wieczerza wigilijna dotrze do nich.

W Dąbrowie Górniczej pomyśleli o wszystkich potrzebujących o postanowili zorganizować metropolitalną wigilię dla samotnych. – Zależy nam, by pomimo tej trudnej sytuacji, mieszkańcy miasta, którzy z różnych względów nie spędzają wieczerzy wigilijnej w gronie najbliższych, poczuli magię świąt. Dlatego wspólnie z fundacją Wolne Miejsce, darczyńcami i wolontariuszami organizujemy Metropolitalną Wigilię dla Samotnych – mówi Bożena Borowiec, zastępca prezydenta miasta odpowiedzialna za politykę społeczną. – 24 grudnia w godzinach od 7.00 do 15.00 wolontariusze odwiedzą wszystkie osoby, które wcześniej zgłoszą chęć otrzymania kolacji wigilijnej i dostarczą specjalne świąteczne paczki – wyjaśnia.

Chęć przyjęcia paczki z wigilijnymi potrawami może zgłosić każda osoba, która nie spędzi Wigilii w gronie najbliższych, a z powodu wieku lub stanu zdrowia miałaby problem z jej przygotowaniem. Wystarczy skontaktować się z infolinią fundacji Wolne Miejsce, która od 5 do 20 grudnia będzie czynna przez całą dobę pod numerem telefonu: 32 723 26 36. Do akcji wciąż mogą przyłączyć się również wolontariusze, którzy chcą pomóc w dostarczaniu wigilijnych paczek.

Każdy, kto chce zrobić coś autentycznego i dobrego dla drugiego człowieka, może dołączyć do grona dąbrowskich ochotników. Zachęcam i zapraszam, by włączyć się w pomaganie innym. Nawet odrobina serdeczności, podarowana bezinteresownie drugiemu człowiekowi, może sprawić, że przez chwilę poczuje się szczęśliwym i zapomni o codziennych kłopotach – dodaje Bożena Borowiec.