Dobry rzut i zręczne unikanie nadlatujących balonów – to umiejętności niezbędne w czasie sobotniej Bitwy na Balony z Wodą, zabawa będzie połączona z otwarciem sosnowieckich Stawików, które przeszyły wielkie zmiany.

Już po raz czwarty w stolicy Zagłębia Dąbrowskiego odbędzie się wielka bitwa na balony z wodą. W ten sposób sosnowiczanie będą walczyć z upałami. Tegoroczna odsłona sosnowieckiej bitwy odbędzie się w sobotę, 8 lipca na Stawikach, gdzie przez ostatnie dwa miesiące trwały intensywne prace przy budowie nowej infrastruktury.

– Prace od strony bulwarów Brynicy już praktycznie zostały zakończone, z kolei od strony Katowic powinniśmy skończyć w najbliższych dniach – wyjaśnia Wojciech Guzik, naczelnik Wydziału Organizacji Zarządzania Drogami i Ruchem Drogowym.

Główna bitwa na balony rozpocznie się o godzinie 18.00. – Startujemy już o godzinie 16.00, a pół godziny przed główną bitwą w osobnej rywalizacji na balony zmierzy się sześć sosnowieckich szkół – mówi Michał Wasik z Wydziału Rozwoju i Promocji Miasta.

Wielka bitwa na balony z wodą jest impreza sportowo-rekreacyjną, która polega na rywalizacji młodzieży, która pozwoli mieszkańcom pozostającym w wakacje w mieście na ciekawe i oryginalne spędzenie czasu.

– W głównej bitwie może uczestniczyć każdy, niezależnie od wieku. Amunicji z pewnością nie braknie, bo przygotowaliśmy ponad 4000 balonów – dodaje Michał Wasik.

Ponadto organizatorzy przygotowali wiele atrakcji. Wszyscy chętni wezmą udział w wielkiej bitwie, a chwilę później odbędą się wybory króla i królowej balonów. Za oprawę muzyczną będzie odpowiadał Dr Love /Yardee Crew. Nie zabraknie także darmowej wody z saturatora.

Podczas wcześniejszych edycji zabawy, sosnowiczanie pokazali, że dobra zabaw to ich drugie imię i podczas bitew dali z siebie wszystko rzucając tysiącami przygotowanych balonów.