Wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki porównał strajkujących nauczycieli ze szkoły w Sosnowcu do żołnierzy Wehrmachtu. Słowa te oburzyły prezydenta Arkadiusza Chęcińskiego.

Patryk Jaki we wtorek, 23 kwietnia, na antenie Radia Zet skomentował trwający strajk nauczycieli. – Problem z nauczycielami jest jeszcze jeden: walczą o godność, a sami łamią dumę tych, którzy chcą jednak zostać z uczniami, mimo że każdy chciałby zarabiać więcej – mówił wiceminister sprawiedliwości.

Patryk Jaki przypomniał sytuację z Sosnowca, kiedy 10 kwietnia strajkujący nauczyciele ustawili się przed wejściem do szkoły, ubrani na czarno w milczeniu witali osoby, które zgłosiły się do pilnowania młodzieży w trakcie egzaminów gimnazjalnych. Miał to być sposób na pokazanie dezaprobaty.

– To, co zrobili nauczyciele w Sosnowcu, czyli ustawili szpaler, tak jak ustawiał Wehrmacht w wielu miastach – ocenił.

Na pytanie prowadzącej czy nie przesadza, Patryk Jaki wyjaśnił, że to „upokarzanie ludzi i ostracyzm”. – Dla mnie to nie do zaakceptowania. Osoby, które to zrobiły nigdy nie powinny być nauczycielami – tłumaczył.

Prezydent Sosnowca oburzony

Słowa wiceministra prezydenta oburzyły prezydenta Sosnowca Arkadiusza Chęcińskiego. – Porównanie nauczycieli do Wermachtu to skandal. Trudno uwierzyć, że mówi o tym wiceminister sprawiedliwości. Panie wiceministrze, niech Pan i Pana rząd zajmie się rozwiązywaniem problemów Polaków – napisał na Twitterze.

Przypomnijmy, że prezydent Chęciński potępił wspomniane zachowanie nauczycieli. Był to jednostkowy przypadek.

Wiceminister przeprasza

Podczas późniejszej rozmowy w Radiu Plus Patryk Jaki tłumaczył się ze swoich słów. – Porównałem zachowanie i upokarzanie innych szpalerami do niektórym bardzo złych historycznych odniesień. Zgadzam się, że to nie było właściwe. Przepraszam, to było słowo za dużo, ale jeśli chodzi o istotę rzeczy to się nie wycofuję. Chcę zostać dobrze zrozumiany. Ja sobie nie życzę, żeby takie osoby uczyły moje dzieci – powiedział.

Skomentuj przez Facebook

12 KOMENTARZE

  1. Cała akcja z tym szpalerem motywowana politycznie…w końcu kumaci wiedzą kto jest przyjacielem króliczka, toteż obrona przez pana P. jak najbardziej zrozumiała… szkoda że uczniów tak gorliwie prezydent nie łaskaw bronić…

  2. On zawsze jest bardzo aktywny jak może uzyskać publiczny poklask, natomiast jeśli coś jest pod jego adresem to się rozpoczyna totalna wojna i odwet. Nie jest człowiekiem dialogu i raczej nigdy nie będzie, słusznie zauważyły to władze zwierzchnie.

  3. P. Prezydencie czas skończyć POLITYKA PARTYJNĄ i zająć sie miastem!
    Wszędzie się pan wypowiada na tematy polityki krajowej jeżeli chce mieć pan na nią realny wpływ to prosze kandydować to sejmu, senatu i zostawić miasto tym którzy się poświecą do końca polityce lokalnej.

    Mimo dobrej pracy lokalnej Prezydenta mam już dość jego wypowiedzi i działań wymierzonych anty PIS
    Partia z której pochodzi PO jest równorzędnym dziadostwem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here