Weekend ze zniżkami coraz bliżej. W ramach akcji „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny” będzie można zwiedzić sosnowiecki Pałac Schoena i dąbrowskie Muzeum Miejskie „Sztygarka”.

Akcja organizowana jest przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, a także Polską Organizację Turystyczną. Opiera się na formule weekendowych zniżek, która świetnie sprawdziła się w wielu polskich miastach i regionach. W weekend, 9-11 marca, będziemy mogli cieszyć się 50- procentową zniżką, zwiedzając Pałac Schoena i Muzeum Miejskie „Sztygarka”.

W tym czasie, w Pałacu Schoena będzie można zobaczyć m.in. dwie wystawy. Pierwsza z nich „Edward Gierek – miedzy Wschodem a Zachodem” nawiązuje do prowadzonej przez byłego I sekretarza polityki zagranicznej.

Pałac Schoena w Sosnowcu – fot. UM Sosnowiec

Zwiedzający będą mogli zobaczyć materiały ikonograficzne, a więc dokumenty, fotografie związane z życiem prywatnym Gierka, ale przede wszystkim z jego działalnością na terenie Zagłębia Dąbrowskiego. Z kolei druga wystawa „Mała Panorama Racławicka” to cztery olejne obrazy o wymiarach 111 na 290 centymetrów – dzieło Wojciecha Kossaka i Jana Styki.

W drugi weekend marca także Muzeum Miejskie „Sztygarka” będzie dostępne dla zwiedzających o połowę taniej. Warto szczególnie odwiedzić kopalnię ćwiczebną. Dostępna trasa to 650 metrów wyrobisk zlokalizowanych na trzech poziomach. W 2010 roku kopalnia, której budowę rozpoczęto w 1927 roku, trafiła na Szlak Zabytków Techniki Województwa Śląskiego.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here