Kolejny weekend karnawałowy przed nami. W miastach Zagłębia Dąbrowskiego nie zabraknie imprez w karnawałowym stylu. Sprawdźcie, co robić, aby się nie nudzić w weekend.

Premiery kinowe

Cinema City: Zerwany kłos, PolandJa, Moonlight, Milczenie, Lekarstwo na życie, Był sobie pies,
Helios: PolandJa, Był sobie pies, Lekarstwo na życie

CZELADŹ

17.02 – Muzeum Saturn, Wieczory historyczne na Saturnie, start o 17:00, wstęp wolny
Spotkanie autorskie z Tomaszem Kostro połączone z promocją jego najnowszej książki zatytułowanej „Od cynku do kremu czyli gawędy historyczne o pionierach, milionerach, ich fortunach i przygodach”.

18.02 – Miejska Biblioteka Publiczna, Miastoprojekt – wystawa, wstęp wolny
Do końca marca będzie można podziwiać plakaty, kubki i pocztówki autorstwa Beaty Nocoń i Agnieszki Stefaniak-Zubko. Ich znak rozpoznawczy to gra słów, nowoczesna grafika i poczucie humoru.

18.02 – Kopalnia Kultury, Poranek w Kopalni – Księżniczka na ziarnku grochu, start o 11:00, wstęp bezpłatny
Przedstawienie oparte na słynnej baśni J.H. Andersena, z zaskakującym zakończeniem.

DĄBROWA GÓRNICZA

17.02 – Klub Osiedlowy Krąg, start o 16:00, wstęp wolny
Karnawał trwa, więc trzeba korzystać z tego czasu i… bawić się! Impreza przygotowana jest specjalnie z myślą o dzieciakach. Dla najmłodszych przygotowano zabawy i konkursy. Jak na karnawałową imprezę przystało, nie zabraknie parady przebierańców. Uczestnicy wybiorą króla i królową balu.

17.02 – Galeria PKZ, Międzynarodowe Biennale Miniatury – wernisaż wystawy, start o 17:00
Wystawa 9 Międzynarodowego Biennale Miniatury to gratka dla wszystkich miłośników sztuki. Podczas wystawy będzie można zobaczyć prace autorów z każdego zakątka świata m.in.: Australii, Rumunii, Anglii, Tajwanu, Finlandii czy Serbii. To niezwykła okazja, by poznać różnorodne techniki tworzenia miniatur, które stanowią jedną z najcięższych form sztuki.

17.02 – Plac Wolności, Uczniowski Pokaz Poloneza, start o 17:30
Tuż przed karnawałowym koncertem Orkiestry Rozrywkowej Sojka Band, odbędzie się pokaz poloneza w wykonaniu tegorocznych maturzystów. Ponad 100 par zatańczy na Placu Wolności przed siedzibą Pałacu Kultury Zagłębia. Szykuje się prawdziwe widowisko, zwłaszcza że dąbrowscy uczniowie przygotowują się do pokazu od wielu tygodni, pod czujnym okiem Zofii Czechlewskiej.

18.02 – Rock Out, Koncert Offensywa+Pogoria, start o 20:00, bilety 10/15 zł

19.02 – Pogoria III, Morsowanie, start o 11:00
Zima w pełni, więc pogoda wręcz idealna na kąpiel w jeziorze. Morsy nie odpuszczają i zapraszają chętnych do poznania uroków zimowych zanurzeń w Pogorii

SOSNOWIEC

17.02 – Teatr Zagłębia, Siódemka, start o 19:00, bilety 40 zł
Głównym bohaterem sztuki jest dziennikarz, który musi dostać się z Krakowa do Warszawy na ważne spotkanie. Wsiada więc do swojego opla vectry i wyrusza na dobrze sobie znaną drogą krajową numer siedem. Po drodze okazuje się jednak, że dotarcie do stolicy wcale nie jest takie proste.

17.02 – Pijalnia Wódki i Piwa, Karnawałowa dyskoteka pod Jankiem, start o 22:00, wstęp wolny

18.02 – Schronisko dla bezdomnych zwierząt, Światowy Dzień Kota w Sosnowcu, start o 9:00
Obchody Światowego Dnia Kota w ramach których uczestnicy zobaczyć będą mogli schroniskowe zwierzęta, dowiedzą się jak opiekować się kotem, a także zakupić upominki związane z tym świętem na „kocim jarmarku”.

18.02 – Muza, Widowisko taneczne FLUO Teatru Tańca Dyemotion, start o 18:00, wstęp 5 zł
Widowisko FLUO to połączenie ruchu ze sztuką bodypaintingu. Tancerze ubrani w kolorowe stroje, które pod wpływem światła ultrafioletowego świecą w ciemności serią barw.

18.02 – Remedium, Old Remedium Party, start o 20:00, wstęp 10 zł
Karnawałowa impreza przebierana.

18.02 – Klub Dekada, Saturday – Łowy 2giej połowy, start o 21:00, wstęp 5 zł

19.02 – Muza, Rodzinne spotkanie z kinem Muza, start o 16:00, bilety 10 zł
„Za niebieskimi drzwiami” w reżyserii Mariusza Paleja, zabiera widzów w niezwykłą podróż. Jest w nim wszystko, co kochają starsz dzieci – ciekawi bohaterowie, tajemnicze potwory i nowi przyjaciele – magiczne, kolorowe ptaki.

19.02 – Stadion Zimowy, Mecz I ligi: HK Zagłębie Sosnowiec – UKH Dębica, start o 17:00, bilet 5 zł