W weekend kolejne miasto naszego regionu będzie hucznie świętować swoje urodziny. 22 i 23 czerwca odbędą się Dni Czeladzi. Będzie się działo!

Pierwotnie tegoroczne Dni Czeladzi (22 i 23 czerwca) miały się odbyć w odnowionym amfiteatrze w parku Grabek. Impreza została jednak przeniesiona na stadion MOSiR-u im. Józefa Pawełczyka przy ul. Sportowej.

Kogo tym razem zobaczymy na czeladzkiej scenie?

Na wstępie pierwszego dnia, 22 czerwca, w dobry humor wprowadzi widzów znakomity aktor i showman Cezary Pazura (godz. 16.05). Miłośników sceny alternatywnej ucieszy z pewnością pełen energii występ wrocławskiej grupy Hurt (o 17.15). Ok. godz. 18.50 na scenę powróci też składający się z kilkudziesięciu wokalistów i instrumentalistów projekt Czeladź Śpiewa 2019, który zaprezentuje zupełnie nowy program. Przysłowiową wisienką na torcie będzie występ zespołu Feel, mającego na koncie wiele przebojów, które od ponad 10 lat nuci cała Polska. Warto dodać, że klawiszowcem w zespole jest doskonale znany Łukasz Kożuch, kierownik czeladzkiej Kopalni Kultury.

W niedzielę, 23 czerwca, jako pierwsza o godz. 16.05 zaprezentuje się Formacja Chatelet, zaliczana do ścisłej czołówki najlepszych polskich kabaretów. Tradycyjnie, jak co roku, zaprezentują się utalentowani młodzi artyści, laureaci przeglądu Czeladzkie Talenty (o 17.40). Wydarzeniem dnia będzie z pewnością koncert formacji Dr Misio (19.30). Jej liderem jest Arkadiusz Jakubik, jeden z najbardziej charakterystycznych, niezwykle cenionych i najczęściej nagradzanych polskich aktorów. Zwieńczeniem Dni Czeladzi 2019 będzie występ legendarnej grupy Lady Pank (godz. 21.10).

Tygodnik Twoje Zagłębie objął patronat medialny nad wydarzeniem.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Amfiteatr w czeladzkim Parku Grabek znów błyszczy nowością