Bajecznie i kolorowo – tak właśnie będzie w sobotnie przedpołudnie w Zagłębiowskiej Mediatece. Będzie to ostatnie czytanie plenerowe dla dzieci w tym sezonie.

Jeszcze jedno sierpniowe sobotnie przedpołudnie upłynie dzieciom w leniwej i sympatycznej atmosferze w otoczeniu urokliwego dziedzińca Zagłębiowskiej Mediateki. Tam – na bezpiecznie ogrodzonym i zadbanym placu pełnym zieleni – gościć będą przybysze jak z bajki. A tak naprawdę – jak z legendy.

Podczas spotkania, zaproszeni do współpracy aktorzy Teatru Zagłębia, przebrani w bajecznie kolorowe stroje, będą czytać zgromadzonym dzieciom i ich opiekunom najpiękniejsze polskie legendy. Tym razem gościem wydarzenia będzie Przemysław Kania.

Ostatniemu czytelniczemu spotkaniu pod chmurką towarzyszyć będą plenerowe atrakcje i zabawy (warsztaty plastyczne, gry ruchowe, konkursy, loterie). Sobotnie czytanie plenerowe odbędzie się 24 sierpnia o godz. 11:00. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Tydzień później, 31 sierpnia, odbędzie się wielki finał akcji letniej „Z legendą w plecaku, czyli folkowe lato z biblioteką”. Tego dnia zaplanowano wiele atrakcji dla wszystkich miłośników polskich legend, mitów i podań.

Uczestnicy tego wydarzenia, w przebraniach najsłynniejszych legendarnych postaci przejdą ulicami Sosnowca robiąc dużo hałasu i zamieszania, skandując samodzielnie ułożone rymowanki.