31 sierpnia już po raz drugi odbędzie „Cross Saturna”. W imprezie może wziąć udział nawet 350 osób. Trwają jeszcze zapisy.

Bieg i marsz Cross Saturna odbędzie się 31 sierpnia na terenach leśnych i parkowych rozciągających się od ulicy Szyb Jana aż do granicy miasta. Trasa crossowa w 90 proc. to szuter i leśne ścieżki.

– Celem imprezy jest popularyzacja biegania oraz nordic walking jako zdrowej i prostej formy sportu i wypoczynku, a także promocja miasta oraz pokazanie walorów rekreacyjnych Czeladzi – wyjaśniają organizatorzy.

Biegacze do pokonania będą mieć 10 km. Z kolei na miłośników maszerowania z kijkami czeka 7 km. Początek wyścigu o godz. 18.00.

Cross Saturna w Czeladzi - fot. UM Czeladź
Cross Saturna w Czeladzi – fot. UM Czeladź

Zgłoszenia przyjmowane są poprzez kompletne wypełnienie formularza na stronie internetowej. Wpisowe wynosi 35 zł (płatność do 23 sierpnia lub do wyczerpania limitu zawodników). Opłata startowa obejmuje: numer startowy, elektroniczny pomiar czasu, napój na mecie biegu, pamiątkowy odlewany medal oraz posiłek regeneracyjny. Limit zawodników wynosi 350 osób.

Organizatorem biegu i marszu nordic walking jest stowarzyszenie Czeladź Biega, a współorganizatorem Galeria Sztuki Współczesnej „Elektrownia”. Patronat honorowy nad imprezą objął burmistrz Czeladzi Zbigniew Szaleniec.