W Dąbrowie Górniczej powstało pierwsze profesjonalne miasteczko ruchu drogowego. Koszt inwestycji to 421 tys. zł.

Montaż ławek i stojaków rowerowych zakończył budowę miasteczka ruchu drogowego, które powstało u zbiegu ul. 11 Listopada i Tysiąclecia w Dąbrowie Górniczej, przy skwerku i plenerowej siłowni na dąbrowskim Manhattanie.

– Poziome oznakowanie na jezdniach i zieleń pojawią się wiosną, przy bardziej sprzyjającej aurze, do miasteczka wrócą m.in. ozdobne klomby – mówi Lucyna Stępniewska z biura prasowego UM Dąbrowa Górnicza.

Inwestycja, której koszt to 421 tys. zł, rozpoczęła się pod koniec listopada zeszłego roku. Wykonawcą prac została dąbrowska firma PW-ETA. Wybudowała asfaltowe ścieżki rowerowe o powierzchni 1400 m kw. – dwukierunkowe jezdnie o szerokości 3 m i 1,5-metrowe chodniki, które łączą się z istniejącymi już ciągami dla pieszych. Oprócz jezdni i chodników zamontowano także ławki i stojaki rowerowe.

Pomysł budowy miasteczka w 2016 roku zgłosił do Dąbrowskiego Budżetu Partycypacyjnego radny Grzegorz Przewieźlik. Projekt poparło 659 osób.

– Cieszę się, że udało się zrealizować ten projekt. To pierwsze tego typu miejsce w naszym mieście, które będzie służyło dzieciom do nauki zachowań na drogach, jazdy na rowerze – komentuje Grzegorz Przewieźlik.

Jak oceniasz pracę sosnowieckiej straży miejskiej?

View Results

Ładowanie ... Ładowanie ...