Niecodzienny wpis na stronie Urzędu Miasta Czeladź wprowadził w konsternację mieszkańców. Czy doszło do zmiany na stanowisku burmistrza?

W środę, 30 października mieszkańcy Czeladzi, odwiedzający stronę Urzędu Miejskiego mogli natrafić na zdumiewający wpis – „Burmistrz Czeladzi Tomasz Walas o Budżecie Obywatelskim”. Według informacji zamieszczonej we wpisie, burmistrz Tomasz Walas podsumował dotychczasowe działania zrealizowane w ramach budżetu obywatelskiego i zachęcił mieszkańców do udziału w tegorocznej edycji.

W Czeladzi doszło do zmiany na stanowisku burmistrza - fot. UM Czeladź
W Czeladzi doszło do zmiany na stanowisku burmistrza – fot. UM Czeladź

Ta informacja wprowadziła w konsternację wielu mieszkańców, którzy z niepokojem pytali, co stało się z dotychczasowym burmistrzem Zbigniewem Szaleńcem i kim jest nowy włodarz miasta. Tomasz Walas to…zwycięzca tegorocznej aukcji podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która umożliwiła władanie miastem przez jeden dzień.

Czeladzki magistrat szybko sprostował zamieszczoną informację. – Informujemy, że funkcję burmistrza miasta Czeladź pełni nadal Zbigniew Szaleniec. Tomasz Walas wylicytował jeden dzień w fotelu burmistrza miasta Czeladź podczas tegorocznego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – informują przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Czeladzi. – Dzięki zainscenizowanej konferencji prasowej pan Tomasz mógł poczuć się jak prawdziwy burmistrz, a my mogliśmy wykorzystać tą sytuację do promocji szóstej edycji budżetu obywatelskiego – dodają.

A jak pracę swojego „następcy” ocenia burmistrz Szaleniec? – Muszę przyznać, że spisał się znakomicie. Z rana na odprawie przepytał o sprawy miasta swoich zastępców, potem odwiedził poszczególne wydziały UM, by na koniec objechać miasto sprawdzając, jak przebiegają inwestycje. Zajęło mu to sporo czasu, bo inwestycji jest bardzo wiele, ale ocenił ich przebieg pozytywnie. No i przy okazji musiał wysłuchać trochę skarg i uwag mieszkańców ale…. były także pochwały – mówi burmistrz Czeladzi.