Od piątku, 25 maja pacjenci mogą korzystać z nowoczesnych poradni specjalistycznych w PZZOZ w Będzinie. Koszt inwestycji to ponad 1,8 milionów złotych.
Rocznie z pomocy specjalistów w będzińskich poradniach korzysta 50 tysięcy pacjentów. Dotychczas poradnie specjalistyczne zlokalizowane były w będzińskim szpitalu na trzech poziomach (parter, pierwsze i drugie piętro) z rejestracją na pierwszym piętrze, co było ogromnym utrudnieniem szczególnie dla osób starszych i niepełnosprawnych.
Obecnie zmodernizowane poradnie zlokalizowane są wyłącznie na jednym poziomie z łatwym dostępem dla chorych mających problemy z poruszaniem się. W piątek, 25 maja odbyło się oficjalne otwarcie poradni.
– Likwidujemy bariery, a jednocześnie zapewniamy pacjentom zdecydowanie większy komfort. Przestronne, jasne wnętrza, łatwość dostępu, lepsza organizacja pracy wszystkich poradni to widoczne już efekty. Dodam także, że PZZOZ, nad którymi nie tak dawno wisiała realna groźba zamknięcia, wychodzą na prostą. Szpital w Będzinie, nazywany przez mieszkańców „umieralnią” zyskuje nową jakość. Uważam jednak, że nie byłoby to możliwe gdyby nie zmiana dyrekcji – mówi Arkadiusz Watoła, starosta powiatu będzińskiego.
Inwestycja kosztowała ponad 1,8 ml zł z czego 1,5 mln przekazały władze powiatu, a 334 tysiące to wkład własny placówki.
– Wierzymy, że to dobrze wydane środki, przede wszystkim z racji udogodnień dla chorych, ale także lepszych warunków pracy dla personelu medycznego – podsumowuje Jolanta Sikora-Kałużna, dyrektor szpitala.
Poradnie specjalistyczne w będzińskiej placówce, których jest obecnie trzynaście, mają pełne zaplecze diagnostyczno-zabiegowe. Pomoc mogą tu uzyskać pacjenci wymagający konsultacji m.in. hematologicznej, kardiologicznej, chirurgicznej, lekarza rodzinnego i wielu innych.