22-letni Vamara Sanogo po kilkumiesięcznej przerwie wraca do Zagłębia Sosnowiec. Francuski napastnik został wypożyczony z Legii Warszawa.

Vamara Sanogo był już zawodnikiem Zagłębia. W rundzie jesiennej sezonu 2016/2017 był kluczowym graczem klubu ze Stadionu Ludowego. W 15 meczach Nice I Ligi zdobył pięć bramek i uzbierał pięć asyst.

Po bardzo dobrej jesieni młodym Francuzem zainteresowała się Legia Warszawa. Do stołecznego klubu ściągnął go Jacek Magiera, który wcześniej mógł go trenować w Zagłębiu. Zawodnik podpisał z Legią kontrakt, ale rundę wiosenną – na zasadzie wypożyczenia – miał jeszcze spędzić w Sosnowcu.

Niestety okazało się, że francuski napastnik ma problemy z kolanem i konieczny był zabieg, a następnie rehabilitacja, która trwała pół roku.

Vamara Sanogo zadebiutował w barwach stołecznego klubu dopiero 7 lipca w meczu o Superpuchar Polski z Arką Gdynia. Później zagrał jeszcze w dwóch meczach w III-ligowych rezerwach i strzelił nawet gola.

W ostatnich tygodniach 22-letni Francuz przebywał na testach w Arce Gdynia. Zainteresowany jego pozyskaniem był także jeden z klubów słowackiej ekstraklasy. Ostatecznie trafił jednak do Zagłębia. Zawodnik został wypożyczony do końca sezonu. Legia zagwarantowała sobie jednak możliwość powrotu piłkarza w zimowym oknie transferowym.

Vamara Sanogo w trakcie swojej kariery występował także w FC Metz, Fleetwood Town FC oraz Nuneaton Town FC.