Od 3 lipca obowiązuje zakaz zatrzymywania się po obu stronach ulicy Zamkowej w bezpośrednim sąsiedztwie sosnowieckiego basenu.

Gorące lato sprzyja kąpielom na miejskich basenach. Dużą popularnością cieszy się pływalnia na Sielcu. Niestety spora część mieszkańców przyjeżdża samochodami. Zaparkowane na chodnikach pojazdy utrudniają poruszanie się pieszym. Ciężko też przejechać chodnikiem osobom niepełnosprawnym czy rodzicom z wózkami.

Miasto znalazło na to sposób. Na wniosek mieszkańców od środy, 3 lipca, po obu stronach ulicy Zamkowej w bezpośrednim sąsiedztwie pływalni obowiązuje zakaz zatrzymywania się. – Wsłuchując się w prośby mieszkańców postanowiliśmy interweniować jednocześnie zapewniając swobodny dostęp do miejsc postojowych osobom, które przyjeżdżają na basen – podkreśla Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Zakaz zatrzymywania się przy ulicy Zamkowej w Sosnowcu - fot. UM Sosnowiec
Zakaz zatrzymywania się przy ulicy Zamkowej w Sosnowcu – fot. UM Sosnowiec

Ci, którzy na basen przyjadą samochodem, mają do dyspozycji inne parkingi. – Zachęcamy do korzystania z parkingów znajdujących się w niedalekiej odległości od basenu. Mowa o parkingu przy ul. 3 Maja oraz obok lodowiska, m.in. na byłej tafli B – mówi Rafał Łysy, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Sosnowcu.

4 KOMENTARZE

  1. Dobra decyzja, bo ani swobodne przejechać autem, ani przejechać wózkiem z dzieckiem po chodniku. Szczególnie w upalny dzień gdzie chcących skorzystać z basenu jest wtedy masa.
    Jedynie to na razie znaków zakazu nie ma i można ten znak ustawić z adnotacją że obowiązuje tylko na czas wakacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here