echo adrotate_group(3, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(3, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(3, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(9, 0, 0, 0);

Ruszyła kolejna edycja akcji „Lokal na start”. W ramach projektu, początkujący dąbrowscy przedsiębiorcy mogą starać się o lokal na atrakcyjnych warunkach.

Urzędnicy z dębowego miasta ogłosili drugą edycję programu „Lokal na start”. – Jak zapowiadaliśmy podczas ogłoszenia wyników pierwszej edycji, ruszamy z kolejną odsłoną programu. Mamy świadomość, że dla wielu przedsiębiorców decydujących się postawić swoje pierwsze biznesowe kroki sporym utrudnieniem w rozkręceniu własnej działalności mogą być wysokie koszty wynajęcia lokalu. Dlatego też, w ramach naszego programu, proponujemy im atrakcyjne stawki będące w zasięgu ich możliwości finansowych. Jestem przekonany, że dzięki temu kreatywni przedsiębiorcy i ich młode stażem firmy będą mieli dobry start w Dąbrowie Górniczej – podkreśla Marcin Bazylak, prezydent miasta.

Lokale dla młodych przedsiębiorców

„Lokal na start” to wspólne przedsięwzięcie miasta i Dąbrowskiego Inkubatora Przedsiębiorczości. O lokale mogą ubiegać się małe i mikro przedsiębiorstwa, które rozpoczynają działalność gospodarczą lub prowadzą ją nie dłużej niż 3 lata. Istotne jest, aby działalność była zarejestrowana na terenie Dąbrowy Górniczej.

Dąbrowski Inkubator Przedsiębiorczości wytypował tym razem 9 lokali z zasobów MZBM o powierzchni od 12 m kw. do 301 m kw., z tym że największy lokal może zostać podzielony i wynajęty w mniejszych części. Koszty najmu zaczynają się od 2,50 zł netto/m kw. Po stronie najemcy będzie także koszt mediów, ewentualnego odświeżenia lokalu oraz podatek od nieruchomości.

Powstaną trzy nowe lokale

Przypomnijmy, że w maju poznaliśmy zwycięzców pierwszej edycji programu „Lokal na start”. Jury wyłoniło trzech laureatów: Joannę Kozieł (lokal przy ul. Piłsudskiego 36/608 – 28,2 pkt), Monikę Polaczek (lokal przy ul. Strzemieszyckiej 375 – 26,6 pkt) i Wiolettę Dobrek (lokal przy ul. Piłsudskiego 36d/605 – 22,6 pkt). W lokalach tych będzie prowadzona rehabilitacja małych zwierząt, głównie psów i kotów, które doznały urazów czy przeszły operacje, szkolenia, kursy, warsztaty i konferencje dla pracowników sfery budżetowej, a także studio tańca i fitness z elementami gimnastyki i akrobatyki.

W sumie do konkursu wpłynęło dziewięć zgłoszeń, z czego siedem pozytywnie przeszło ocenę formalną.

echo adrotate_group(8, 0, 0, 0);

Dąbrowski Inkubator Przedsiębiorczości pomaga stawiać pierwsze kroki w biznesie. Oferuje m.in. bezpłatne szkolenia, porady i miejsce do pracy. Mieści się przy ul. 3-go Maja 22. Jego głównym celem jest zapewnianie kompleksowego wsparcia, zarówno dla osób planujących rozpoczęcie przygody z biznesem, jak i właścicieli firm.

echo adrotate_group(5, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(5, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(5, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(9, 0, 0, 0);