Kierowcy przejeżdżający przez ulicę Orlą w Sosnowcu muszą liczyć się ze zmianami. Na początku lipca rozpoczęło się malowanie zwężeń, które poprawią bezpieczeństwo pieszych.

200-metrowy odcinek ulicy Orlej, na którym znajdują się dwa przejścia dla pieszych jest niebezpieczny. Często dochodzi tu do wypadków. Sosnowieccy urzędnicy postanowili więc zwęzić jezdnię.

– Mimo stałych kontroli prowadzonych przez sosnowiecką policję cały czas w tych miejscach dochodzi do niebezpiecznych zdarzeń i wypadków w roku. Jedynym rozwiązaniem, które może uratować życie pieszego jest zwężenie jezdni. Właśnie rozpoczęło się malowanie zwężeń, które poprawią bezpieczeństwo pieszych i skończą z wyprzedzaniem się kierowców na tych przejściach – tłumaczy Rafał Łysy, rzecznik prasowy sosnowieckiego magistratu.

Ulica Orla w Sosnowcu – fot. UM Sosnowiec
Ulica Orla w Sosnowcu – fot. UM Sosnowiec

Kierowcy jadący od strony popularnego „ślimaka” w kierunku Będzina muszą przygotować się na zwężenie zaczynające się przed przejściem dla pieszych w rejonie skrzyżowania z ulicą Żeromskiego i kończącym za przejściem w rejonie ulicy Cichej. Podobne rozwiązanie będzie obowiązywało w przeciwnym kierunku.

Oba przejścia mają być dodatkowo doświetlone, tak by każda osoba znajdująca się na nim była jeszcze lepiej widoczna.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Uwaga kierowcy! Od 1 lipca działa nowy buspas w Sosnowcu