16 marca rozpocznie się remont wiaduktu na ul. Piłsudskiego, nad torami w rejonie Tworznia w Dąbrowie Górniczej. Prace mają potrwać 6 miesięcy. Kierowcy muszą się w tym czasie liczyć z utrudnieniami i zmianą organizacji ruchu.

Decyzję o remoncie wiaduktu, ze względu na jego zły stan techniczny, wydał Śląski Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego. Realizacją inwestycji zajmie się firma Banimex, która specjalizuje się w budowie oraz remontach tego typu obiektów inżynieryjnych. Jak zapowiada dąbrowski magistrat prace powinny zakończyć się za pół roku.

 


W tym czasie kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami, czyli zmianą organizacji ruchu.

– Zmiany polegać będą na prowadzeniu ruchu dwukierunkowego jedną jezdnią oraz zakazie ruchu dla samochodów ciężarowych o masie przekraczającej 3,5 tony, dla których wyznaczony zostanie objazd drogą ekspresową nr 1, drogą krajową nr 94, drogą wojewódzką nr 790 oraz obwodnicą Tucznawy (ulicami: Koksowniczą, Gołonoską, Ząbkowicką) do ul. Roździeńskiego. Trasy autobusów nie będą zmienione. Poza tym wyłączona zostanie sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ul. Piłsudskiego i Tworzeń, które funkcjonować będzie jako rondo – informuje Bartosz Matylewicz, rzecznik UM Dąbrowa Górnicza.

fot. Dariusz Nowak (nddg)

Czy utworzenie metropolii w aglomeracji śląsko-zagłębiowskiej to dobre rozwiązanie?

View Results

Ładowanie ... Ładowanie ...