Po raz kolejny w Sosnowcu organizowany jest Tydzień Dziecka. I chociaż wielki finał za nami, atrakcji wciąż jest sporo. Dzieciaki z pewnością szybko nie zapomną o atrakcjach, które na nie czekają.

Już po raz piąty w Sosnowcu zorganizowano Tydzień Dziecka. Przez cały tydzień w różnych punktach miasta na najmłodszych czekają różnorodne atrakcje. Imprezy plenerowe odbywają się głównie na Górce Środulskiej.

Tydzień Dziecka w Sosnowcu zapoczątkowano w 2013 roku i z każdym kolejnym rokiem cieszy się coraz większą popularnością. W tym roku święto rozpoczęło się 26 maja i tradycyjnie potrwa do 1 czerwca.

W niedzielę, 29 maja na Górce Środulskiej odbył się finał Tygodnia Dziecka. Moc atrakcji w połączeniu z dobrą pogodą sprawiły, że na Górce pojawiły się tłumy dzieciaków, które były wniebowzięte.

Na milusińskich poza wielkim telebimem, dmuchanymi zjeżdżalniami i animacjami czekała dmuchana Wioska Smerfów, gdzie można było spotkać przemądrzałego smerfa, żartownisia czy rudego kocura.

Ponadto na scenie wystąpiły Fasolki, a dzieciaki mogły zmierzyć się z niezwykłym torem przeszkód, trampoliną, na której można wykonywać przeróżne ewolucje czy z 8-metrowym kangurem.

Niezapomnianą atrakcją był także lot balonem, podczas którego można było zobaczyć miasto z powietrza. – Atrakcje, które przygotowano są na tyle różnorodne, że każdy znajdzie coś dla siebie – chwaliła pani Sylwia z Sosnowca, matka 4-latka. – Mój synek świetnie się tu bawi – dodała. 

Poniedziałek, wtorek i środa to kolejne atrakcje, m.in. bajki na wielkim telebimie, zjeżdżalnie, bramki celnościowe oraz ciekawe animacje. A już w czwartek wielki finał. Na scenie wystąpią rozśpiewane i roztańczone przedszkola.

W dzień swojego święta maluchy wyjdą na scenę i zaprezentują umiejętności wokalne i taneczne. Nie zabraknie także pokazów naukowych i ciekawych eksperymentów, zorbingu i zabaw tanecznych. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Będzie i coś na sportowo i kulturalnie, nie zabraknie konkursów, a co za tym idzie atrakcyjnych nagród.