Już po raz piąty w Sosnowcu zorganizowany zostanie Tydzień Dziecka. Przez siedem dni na najmłodszych mieszkańców czekać będzie wiele atrakcji.

Międzynarodowy Dzień Dziecka zbliża się wielkimi krokami. Z tej okazji miasta Zagłębia Dąbrowskiego przygotowały wiele atrakcyjnych wydarzeń dla najmłodszych, o których dzieci z pewnością tak szybko nie zapomną.

Najwięcej atrakcji dla najmłodszych z okazji ich święta przygotował Sosnowiec. Tu Dzień Dziecka potrwa nie dzień, a aż siedem dni! Przez cały tydzień w różnych punktach miasta na najmłodszych czekać będą różnorodne atrakcje. Imprezy plenerowe odbywać się będą głównie na Górce Środulskiej.

– To już tradycja – w Sosnowcu Dzień Dziecka trwa cały tydzień. Zapraszamy już od 26 maja na Górkę Środulską. To będzie 7 dni niezapomnianej zabawy, a wszystko z myślą o najmłodszych mieszkańcach miasta – zapowiadają włodarze miasta.

Tydzień Dziecka w Sosnowcu zapoczątkowano w 2013 roku i z każdym kolejnym rokiem cieszy się coraz większą popularnością. W tym roku święto to rozpocznie się 26 maja i tradycyjnie potrwa do 1 czerwca.

Każdego dnia na naszych milusińskich będą czekały bajki na wielkim telebimie, dmuchana zjeżdżalnia, bramka celnościowa i animacje. To jednak dopiero początek.

Tydzień Dziecka rozpocznie się już 26 maja, w Dzień Matki. – Specjalnie dla naszych mam będziemy mieli zawody, w których wykażą… się tatusiowie wraz z pociechami – zapowiadają organizatorzy.

Wśród konkurencji znajdą się m.in. wyścig dzielnego ojca z obciążonym wózkiem po torze przeszkód, konkurs przyszywania guzików, składanie skarpetek, konkurs czesania córek czy quiz wiedzy o damskich kosmetykach i akcesoriach do makijażu. Będzie dużo śmiechu, bo i konkurencje będą niestandardowe.

Tydzień Dziecka w Sosnowcu – fot. UM Sosnowiec

Sobota to Dzień Miejskich Superbohaterów – jak rozpracowuje się przestępców? Jak trenowane są psy policyjne? Czy ciężko ugasić pożar? Jak sprawdza się rury od środka i jak zachowuje się samochód w trakcie wypadku?

Tego wszystkiego dowiecie się odwiedzając Górkę Środulską, gdzie spotkać będzie można przedstawicieli policji, straży pożarnej, Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej, Centrum Ratownictwa i Bezpieczeństwa, sosnowieckich Wodociągów oraz firmy Ramot. Tego dnia będziemy również wspierali chorą Julkę.

Niedziela będzie bardzo smerfna. Mieszkańcy będą mogli zajrzeć do niebieskiej wioski, a na scenie wystąpią niezapomniane Fasolki. Dla naszych milusińskich będą także bańki mydlane, wata cukrowa, dmuchane urządzenia, trampolina i duża kolejka.

Poniedziałek, wtorek i środa to kolejne atrakcje, m.in. bajki na wielkim telebimie, zjeżdżalnie, bramki celnościowe oraz ciekawe animacje. A już w czwartek wielki finał. Na scenie wystąpią rozśpiewane i roztańczone przedszkola.

W dzień swojego święta maluchy wyjdą na scenę i zaprezentują umiejętności wokalne i taneczne. Nie zabraknie także pokazów naukowych i ciekawych eksperymentów, zorbingu i zabaw tanecznych. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Będzie i coś na sportowo i kulturalnie, nie zabraknie konkursów, a co za tym idzie atrakcyjnych nagród.