Miejska Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Górniczej prowadzi zbiórkę artykułów higieny osobistej dla uchodźców z Afganistanu przebywających w ośrodku dla Uchodźców w miejscowości Linin.

Ze względu na trudną sytuację w kraju obywatele Afganistanu potrzebują naszego wsparcia. Osoby, któym udało się uciec nie mają nic. Aby zapewnić im chociaż podstawowe produkty, Miejska Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Górniczej, wspólnie z innymi podmiotami, organizuje zbiórkę artykułów higieny osobistej dla uchodźców z Afganistanu.

Potrzebne są: dezodoranty, kremy do twarzy, pasty do zębów, szczoteczki do mycia zębów, płyny do płukania ust, szampony, odżywki do włosów, podpaski, golarki damskie i męskie, pianki do golenia, mydła, płyny i balsamy po goleniu, żele pod prysznic, proszki do prania, płyny do płukania tkanin, kremy do rąk. Produkty te trafią do uchodźców, którzy zostali umieszczeni w ośrodku dla uchodźców w miejscowości Linin.

Wspomniane artykuły zostawiać można w bibliotece głównej (T. Kościuszki 25), filiach MBP, Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej (ul. Cieplaka 1c), Centrum Aktywności Obywatelskiej (ul. Sienkiewicza 6A) oraz Centrum Ubezpieczeniowo – Finansowe (ul. Warszawska 72).

Zbiórka powstała z inicjatywy Stowarzyszenia Aktywności Społecznej „Dąbrowiacy”, Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dąbrowie Górniczej, Centrum Aktywności Obywatelskiej w Dąbrowie Górniczej, Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej oraz Stowarzyszenia „Budzimy Strzemieszyce”.