Trwają intensywne prace przy modernizacji amfiteatru w parku Grabek. Obiekt ma być gotowy na tegoroczne Dni Czeladzi.

Od połowy marca trwają intensywne prace przy modernizacji wysłużonego amfiteatru w Czeladzi. Wykonawcą prac jest firma Krisbud, która w ubiegłym roku remontowała park Grabek.

– Jest to doświadczona firma, która zna ten teren i tak naprawdę dokończy metamorfozę naszego parku – mówi Zbigniew Szaleniec.

Przed wykonawcą sporo pracy. Zakres robót obejmuje m.in. wymianę nawierzchni na widowni i scenie amfiteatru. Stare betonowe płyty chodnikowe zastąpić mają żółte (w ciągach komunikacyjnych) i szare ( w obrębie ławek i schodów) kostki.

Trwa remont amfiteatru w parku Grabek – fot. MZ
Trwa remont amfiteatru w parku Grabek – fot. MZ

Na widowni zamontowane zostaną 304 ławki bez oparcia. Przy ciągach komunikacyjnych amfiteatru staną ławki z oparciem oraz kosze na śmieci. Znikną także starem murki i zniszczone już schody. Murek otaczający amfiteatr ma powstać z modnych ostatnio koszy gabinowych wypełnionych kamieniami. Plan przewiduje także nasadzenie kwiatów i bylin.

Jak wyglądają prace? – Prace przebiegają bardzo sprawnie i firma, która jest odpowiedzialna za inwestycje zapewnia, że wyrobi się w terminie i Dni Czeladzi odbędą się na odnowionym amfiteatrze, z czego bardzo się cieszę – przekonuje Zbigniew Szaleniec.

Przypomnijmy, że tegoroczne Dni Czeladzi odbędą się 22 i 23 czerwca.

Remont amfiteatru w parku Grabek (zdjęcia z początku maja):

Czeladzki amfiteatr przed remontem: