Trwa przebudowa ulicy Modrzejowskiej w centrum Sosnowca. Prace cały czas trwają na skrzyżowaniu Modrzejowskiej z Kościelną i Targową.

W połowie lipca rozpoczęła się długo wyczekiwana przebudowa ulicy Modrzejowskiej w centrum Sosnowca.

Z głównej ulicy handlowej zniknęły wszystkie ławki, donice i inne elementy małej architektury. Robotników można spotkań na skrzyżowaniu ul. Modrzejowskiej z Kościelną, a także Modrzejowskiej z Targową.

Co się zmieni?

Trwa przebudowa ul. Modrzejowskiej w centrum Sosnowca - fot. MC
Trwa przebudowa ul. Modrzejowskiej w centrum Sosnowca – fot. MC

Ulica Modrzejowska przejdzie prawdziwą metamorfozę. Sama ulica zyska nowe LED-owe oświetlenie, a obecną niezbyt efektowną kostkę brukową zastąpią granitowe płyty. Zmieni się również architektura ulicy – pojawią się stojaki na rowery, ławki, kosze na śmieci oraz ograniczniki ruchu. Przybędzie również zieleni, w specjalnych wypustach zostaną posadzone drzewa – lipy srebrzyste.

Ciekawym akcentem będzie także fontanna, która pojawi się na wysokości drogerii Rossmann. Ma być podobna do tej, która funkcjonuje już na skwerku przy ul. Małachowskiego.

Ile to wszystko potrwa?

Przebudowa ulicy Modrzejowskiej w Sosnowcu – fot. MZ
Przebudowa ulicy Modrzejowskiej w Sosnowcu – fot. MZ

Przebudowa głównego miejskiego deptaka ma kosztować blisko 3,4 mln zł, a wykonawcą prac jest firma TKS. Prace mają potrwać do końca roku. Jesienią gotowy ma być za to ciepłociąg.