Ruch ul. Sobieskiego w rejonie kładki przy CH Pogoria w Dąbrowie Górniczej znów odbywa się dwoma pasami. Dodatkowo przywrócono możliwość zjazdu do centrum handlowego. W najbliższym czasie trzeba jednak liczyć się z krótkotrwałymi utrudnieniami.

W piątek, 4 lutego zamknięty został prawy pas jezdni w kierunku Będzina i zjazd do Centrum Handlowego Pogoria. Zdecydowały o tym względy bezpieczeństwa, bo istniało ryzyko odpadnięcia na jezdnię fragmentów uszkodzonej kładki. W środę zakończyły się prace naprawcze i przywrócono normalną organizację ruchu.

– Konstrukcja, która nie jest w najlepszym stanie technicznym, będzie jeszcze potrzebować dodatkowych zabezpieczeń. Uszkodzenia nie są na szczęście poważne i nie zagrażają przejeżdżającym pojazdom. Dlatego, żeby zminimalizować utrudnienia w ruchu, prace prowadzone będą m.in. w porze nocnej – informują przedstawiciele dąbrowskiego magistratu.

Prace obejmą całą długość kładki, w tym odcinek nad torami. Robót można spodziewać się z czwartku na piątek, wtedy też wyłączone zostaną lewe pasy w obu kierunkach. Z kolei w piątek trzeba liczyć się z czasowym zwężeniem jezdni w stronę centrum. Kładka cały czas jest dostępna dla pieszych.

Docelowo kładka ma zostać zlikwidowana, a ulicę Sobieskiego między CH Pogoria a ul. 3-go Maja będzie można pokonać przejściem dla pieszych. To element szerszych zmian wzdłuż głównej osi miasta, związanych m.in. z modernizacją torowiska tramwajowego i przebudową układu drogowego.

CZYTAJ TAKŻE:

Nowe centrum. Miasto planuje likwidację kładki