Nad zalewem Pogoria III w Dąbrowie Górniczej prowadzone są czynności poszukiwawcze za osobą, która według relacji świadków zniknęła pod powierzchnią wody.

Od około godziny 18:30 na terenie zbiornika wodnego Pogoria III w Dąbrowie Górniczej służby prowadzą akcję poszukiwawczą za chłopakiem, który prawdopodobnie wpadł do wody. Według relacji świadków, nastolatek, który znajdował się w wodzie w pewnym momencie zniknął i nie wrócił.

Na miejscu pracuje policja, Zespół Ratownictwa Medycznego i Państwowa Straż Pożarna z Dąbrowy Górniczej i Bytomia.

AKTUALIZACJA 11.06.2019

[22.20] Prace zostaną przerwane po zmierzchu. Służby wznowią poszukiwania w środę rano.

AKTUALIZACJA 12.06.2019

[8.55] Akcja poszukiwawcza zostanie wznowiona tuz po godz. 9:00. Na miejscu pracują już policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej.

[10:07] Poszukiwany chłopak przebywał nad wodą z grupą swoich znajomych. – Po godz. 18-tej otrzymaliśmy informację, o mężczyźnie w wieku ok. 18 lat, który wyskoczył z rowerka wodnego i nie wypłynął na powierzchnię – mówi kapitan Adam Dollinger z Komendy Miejskiej PSP w Dąbrowie Górniczej.

[11.18] Trwają poszukiwania 18-latka, który we wtorek wieczorem zniknął w wodzie jeziora Pogoria III w Dąbrowie Górniczej. Według informacji policji nastolatek pływał na rowerze wodnym z koleżanką. W pewnym momencie wskoczył do wody i już nie wypłynął.

[12:26] Dąbrowscy policjanci po raz kolejny przypominają o konieczności przestrzegania zasad bezpiecznego wypoczynku nad wodą. – Niestety wielu z nas zaczyna rozumieć ich wartość dopiero wówczas, gdy dojdzie do tragedii – mówią policjanci.

[12:35] Jak udało nam się dowiedzieć, poszukiwany 18-latek pochodzi z Sosnowca.

[12:50] Akcję prowadzi specjalna grupa płetwonurków z Bytomia.

[12:59] Wyłowiono zwłoki zaginionego 18-latka. Na miejscu pracuje wezwany na miejsce prokurator.