W piątek, 30 grudnia doszło do zderzenia tramwaju linii nr 21 oraz autobusu linii nr 91, w wyniku którego doszło do wykolejenia tramwaju. Obecnie na miejscu zdarzenia prowadzone są prace, a jeden z uczestników został przewieziony do szpitala.

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło ok. 10:40 na wiadukcie nad trasą S86 w Sosnowcu.

– Dzisiaj przed 11:00 doszło do zderzenia autobusu PKM Sosnowiec linii nr 91 z jadącym w stronę Huty Katowice tramwajem linii nr 21 – mówi Andrzej Zowada, rzecznik Tramwajów Śląskich. – W wyniku zderzenia tramwaj wypadł z szyn. Obecnie na miejscu prowadzone są prace w celu przywrócenia ruchu tramwajowego – dodaje.

Tramwaje Śląskie uruchomiły autobus zastępczy kursujący na trasie Sosnowiec Centrum – Milowice Pętla.

– Tramwaje linii nr 26 kursują do pętli w Będzinie, a tramwaje linii nr 21 zawracają przy ul. Ostrogórskiej – dodaje Andrzej Zawoda.

W wyniku porannego zdarzenia jedna z pasażerek trafiła do szpitala.

– Jedna osoba podróżująca tramwajem linii nr 21, przewróciła się i upadła na rękę, następnie uskarżając się na jej ból. Kobieta została przewieziona do szpitala na badania, które wykażą czy ręka kobiety jest złamana czy jedynie stłuczona – mówi st. asp. Sonia Kepper, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu.