W niedzielę, 17 września doszło do tragicznego wypadku w Sosnowcu. Na ulicy Frankiewicza, kierujący fiatem potrącił na przejściu dla pieszych kobietę, która z urazami wewnętrznymi trafiła do szpitala.

Do wypadku doszło około godziny 19:00. Jak informuje policja, na przejściu dla pieszych przy ulicy Frankiewicza doszło do potrącenia pieszej. 27-letni mieszkaniec Będzina, kierujący osobowym fiatem, potrącił 80-letnią mieszkankę Sosnowca. W wyniku zdarzenia, kobieta z urazami wewnętrznymi i złamaniem kości biodrowej trafiła do szpitala.

– Pomimo panującego wciąż astronomicznego lata, aura za oknem, a także i na drogach, momentami jest już typowo jesienna. Koniecznym jest więc zachowanie szczególnej ostrożności za kierownicą. Coraz wcześniej będzie zapadał zmrok. Człowiek idący wzdłuż jezdni ciemną drogą po zmroku jest praktycznie niewidoczny dla kierującego pojazdem, co uniemożliwia kierowcy skuteczny manewr ominięcia. Natomiast osoba z odblaskiem jest widoczna nawet z kilkuset metrów. Dlatego apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności, bowiem chwila nieuwagi może doprowadzić do nieszczęścia – mówi Sonia Kepper, rzecznik KMP w Sosnowcu.

Czy Artur Boruc i Andrzej Fonfara przejmą Zagłębie Sosnowiec?

View Results

Ładowanie ... Ładowanie ...