Od kilku dni mróz nie ustępuje. Temperatura minionej doby dochodziła do nawet minus 20 stopni, odczuwalna była jeszcze niższa. Wszystko wskazuje, że w wyniku wychłodzenia organizmu zmarł 60-letni mężczyzna. To pierwsza, w tym roku, ofiara silnych mrozów w powiecie będzińskim.

Ciało około 60-letniego mężczyzny zostało odnalezione w niedzielę, około godziny 16.00 na terenie jednej z działek rekreacyjnych w Będzinie przy ul. Małobądzkiej. Do tej pory śledczym nie udało się jeszcze ustalić tożsamości denata.

– Odnaleziony mężczyzna najprawdopodobniej był osobą bezdomną poszukującą schronienia w jednej z przyczep kempingowych. Wstępna ocena przyczyn śmierci dokonana przez lekarza nie potwierdziła udziału osób trzecich, a jako najbardziej prawdopodobną przyczynę wskazała zamarznięcie – mówi Paweł Łotocki, rzecznik KPP w Będzinie.

Zarządzono sekcję zwłok, która potwierdzi przyczynę śmierci mężczyzny.

Warto pamiętać, że każdy z nas może udzielić pomocy bezdomnym. Jak? Możemy zadzwonić na bezpłatną infolinię. Pod numerem 800 100 022 gdzie udzielane są m.in. informacje o miejscach w noclegowniach. Dzwoniąc, można także poinformować o osobach potrzebujących pomocy. Zgłoszenia o bezdomnych, przebywających w czasie chłodów i mrozów na klatkach schodowych czy w piwnicach, przyjmowane są także przez Centrum Zarządzania Kryzysowego, policję oraz straż miejską.

Czy w tym roku wesprzesz finansowo Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy?

View Results

Ładowanie ... Ładowanie ...