Feralny piątek w Sosnowcu. Trzy potrącenia na przejściach dla pieszych. Kobieta w wieku około 50 lat, potrącona przez dwa samochody na ul. Andersa, walczy o życie.

Do pierwszego potrącenia doszło około godziny 6:00 rano. Na przejściu dla pieszych przy ul. Andersa, na wysokości cmentarza, potrącona została kobieta w wieku około 50 lat. Jak informuje policja, najpierw została potrącona przez samochód marki Daewoo, a następnie przez  Renault. W stanie ciężkim trafiła do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 5 im. św. Barbary.

Chwilę później doszło do kolejnego wypadku z udziałem pieszego. Tym razem na przejściu dla pieszych przy ul. Głównej potracony został, przez samochód dostawczy, 64-letni mężczyzna. Trafił do szpitala.

Trzecie potrącenia miało miejsce około godziny 9:00 ponownie na ul. Andersa, tym razem na wysokości zakładów Wandy.

– Na miejscu trwają czynności. Nie mogę nic więcej na tę chwilę powiedzieć – mówi Sonia Kepper, rzecznik KMP w Sosnowcu.

Policja apeluje do kierowców i pieszych o ostrożność. Okres jesienny to czas szczególnie niebezpieczny dla pieszych. Wcześnie zapadający zmrok i deszcz w znacznym stopniu ograniczają widoczność na drodze. Dlatego tak ważne jest noszenie elementów odblaskowych i zachowanie rozwagi.

– Pamiętajmy, że zderzenie samochodu z pieszym, którego nie chroni stalowa karoseria, poduszki powietrzne i pasy bezpieczeństwa może być porównywalne tylko ze skokiem z dachu wieżowca na betonowy chodnik. Pamiętajmy o tym wchodząc na drogę – mówi Sonia Kepper.