Nowy pawilon handlowy powstanie na terenie byłej kopalni Saturn przy ul. Dehnelów w Czeladzi.

Na terenie byłej kopalni Saturn przy ul. Dehnelów w Czeladzi powstanie nowy pawilon handlowy.

– Tereny byłej kopalni Saturn w planie zagospodarowania przestrzennego podzielone są na dwie części. Jedna część przeznaczona jest pod obiekty kulturalno-społeczne, zachowujące dziedzictwo kulturowe górniczych tradycji naszego miasta. Druga z założenia ma przynosić miastu dochody i przeznaczona jest w planach pod działalność usługowo-handlową – wyjaśnia burmistrz Zbigniew Szaleniec.

Przypomnijmy, że jedną z działek pod handel i usługi miasto sprzedało już kilka miesięcy temu. Deweloper niedawno rozpoczął przygotowania do budowy pawilonu. Od kilku dni wiadomo już, że najemcą pawilonu handlowego w Czeladzi będzie Biedronka.

– Wiemy też, że nowa Biedronka zastąpi starą, ulokowaną naprzeciw Pałacu Saturna, która nie spełnia dzisiejszych wymogów dla tego typu obiektów, zwłaszcza parkingowych – przekazał Zbigniew Szaleniec.

Jak zapewnia burmistrz Szaleniec, nowy pawilon handlowy będzie nawiązywać wyglądem do obecnych obiektów pokopalnianych i będzie stanowił integralną część całości zagospodarowania terenu byłej kopalni Saturn.

– Otrzymaliśmy do zatwierdzenia proponowane wizualizacje projektowanego obiektu. Realizowany będzie ten pokazany bardziej schematycznie, na którym widoczne są łuki na elewacji przypominające okna z Galerii Elektrownia, a całość będzie z cegły i szarego betonu – dodaje Zbigniew Szaleniec.