Teatr Zagłębia w Sosnowcu, w ramach Dnia Teatru Publicznego, przygotował sporą niespodziankę. 21 maja zaprezentuje w sieci „Korzeńca” w reż. Remigiusza Brzyka.

Teatr Zagłębia w Sosnowcu przygotował niespodziankę dla swoich widzów w ramach Dnia Teatru Publicznego. W czwartek, 21 maja, odbędzie się premiera transmisji spektaklu „Korzeniec” na podstawie książki Zbigniewa Białasa w adaptacji Tomasza Śpiewaka i reżyserii Remigiusza Brzyka.

Przypominamy jeden z najpopularniejszych i najważniejszych spektakli w historii naszego teatru. Po spektaklu zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby o nim porozmawiać na kameralną dyskusję prowadzoną przez naszą edukatorkę teatralną – powiedziała Roksana Buchta z działu programowego Teatru Zagłębia w Sosnowcu. – Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na profil Teatru Zagłębia na Facebooku oraz na naszą stronę internetową – dodaje.

Pracują nad „Republiką Marzeń”

Z kolei w sobotę 23 maja, w związku z poluzowaniami dotyczącymi prób i produkcji teatralnych wprowadzonymi przez ministerstwo, sosnowiecki teatr udostępni pokaz pracy nad nową premierą teatralną – spektaklem „Republika Marzeń” w reż. Jacka Jabrzyka z dramaturgią opracowaną przez Wojtka Zrałka-Kossakowskiego.

Od poniedziałku, wraz z poluzowaniem obostrzeń dotyczących produkcji teatralnych, powracamy do regularnych prób. Efektem będzie właśnie „Republika Marzeń”, której premiera nastąpi w pierwszym możliwym terminie – mówi Roksana Buchta.

Widownia Teatru Zagłębia w Sosnowcu – fot. Maciej Stobierski

„Zapełnij widownię, wspomóż teatr”

Przypomnijmy, że cały czas trwa akcja „Zapełnij widownię, wspomóż teatr”, do której dołączyć może każdy chętny widz. Jak to zrobić?

– Wystarczy „zasiąść” na wirtualnej widowni, kupując cegiełkę za 30 zł. Ta cegiełka będąca wyrazem bezinteresownej pomocy realnie wesprze przyszłe działania sosnowieckiej placówki w nowym sezonie teatralnym – wyjaśnia Filip Jałowiecki z sosnowieckiego teatru.

Inną formą wsparcia sosnowieckiego teatru jest zakup biletu otwartego w cenie 50 złotych. – Po powrocie do normalnej działalności teatru, każdy taki bilet – bez dodatkowych opłat – do czerwca 2021 roku będzie można wymienić w kasie teatru na bilet uprawniający do zobaczenia wybranego spektaklu z naszego repertuaru, z wyjątkiem premier, spektakli gościnnych, zamkniętych i sylwestrowych – tłumaczy Filip Jałowiecki.

Osoby, które zakupią bilet otwarty, będą miały również możliwość otrzymania archiwalnych programów do spektakli.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Ruszyła nowa akcja Teatru Zagłębia. „Zapełnij widownię, wspomóż teatr”