Teatr Zagłębia wprowadził dwa nowe typy biletów: bilet cegiełkę i bilet otwarty. To odpowiedź na zapytania widzów, którzy chcą wesprzeć teatr w trudnym dla wszystkich okresie.

Teatr Zagłębia w Sosnowcu zainaugurował akcję „Zapełnij widownię, wspomóż teatr”, do której dołączyć może każdy chętny widz. Jak to zrobić?

– Wystarczy „zasiąść” na wirtualnej widowni, kupując cegiełkę za 30 zł. Ta cegiełka będąca wyrazem bezinteresownej pomocy realnie wesprze przyszłe działania sosnowieckiej placówki w nowym sezonie teatralnym – wyjaśnia Roksana Buchta z działu programowego sosnowieckiego teatru.

Widownia Teatru Zagłębia w Sosnowcu – fot. Maciej Stobierski
Widownia Teatru Zagłębia w Sosnowcu – fot. Maciej Stobierski

Inną formą wsparcia sosnowieckiego teatru jest zakup biletu otwartego w cenie 50 złotych. – Po powrocie do normalnej działalności teatru, każdy taki bilet – bez dodatkowych opłat – do czerwca 2021 roku będzie można wymienić w kasie teatru na bilet uprawniający do zobaczenia wybranego spektaklu z naszego repertuaru, z wyjątkiem premier, spektakli gościnnych, zamkniętych i sylwestrowych – tłumaczy Roksana Buchta.

Osoby, które zakupią bilet otwarty, będą miały również możliwość otrzymania archiwalnych programów do spektakli.

Przypomnijmy, że od początku wybuchu pandemii koronawirusa, Teatr Zagłębia aktywnie pomaga miejskim placówką zdrowia. Pracownicy teatru szyją maseczki, a także – przy współpracy z siostrami karmelitankami – kombinezony i fartuchy.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Teatr Zagłębia tworzy ogród. Każdy może przynieść roślinkę

Skomentuj przez Facebook

2 KOMENTARZE

  1. Ciekawy pomysł, lubię Teatr… ale nie cierpię pazerności.

    Warunek że : …z wyjątkiem premier, spektakli gościnnych, zamkniętych i sylwestrowych… – jest nieprzemyślanym idiotyzmem, dyskryminującym szlachetność tej akcji i czyste intencje.

    Przecież oferta kupienia „wspierającego” biletu z dużym wyprzedzeniem, właśnie na ” premiery, spektakle gościnne, zamknięte i sylwestrowe” byłaby największym hitem sezonu teatralnego.

    Ale najprawdopodobniej wygrało umiłowanie wpływów do kasy więc ktoś się wystraszył odrobiny ryzyka…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here