Mieszkańcy naszego regionu pożegnali stary i powitali Nowy Rok. Zagłębiacy bawili się „pod chmurką” na miejskich imprezach plenerowych.

Sylwester 2016 w Będzinie

Mieszkańcy królewskiego miasta, tradycyjnie już, spotkali się na sylwestrowej imprezie w parku na Dolnej Syberce. Impreza rozpoczęła się występem zespołu Fan-tastic. Następnie na scenie zobaczyliśmy Bartka Wronę z zespołem. Gwiazdą wieczoru był występ zespołu Łzy. O północy nie zabrakło oczywiście pokazu fajerwerków.

Sylwester 2016 w Czeladzi

Dla zgromadzonych tej nocy na rynku mieszkańców Czeladzi zagrał DJ, który serwował największe hity 2016 roku. Po nim na scenie pojawiła się folkowo-rockowa grupa Redlin, która zagwarantowała prawdziwe muzyczne show. Nowy Rok w najstarszym w Zagłębiu Dąbrowskim mieście przywitano wyjątkowym pokazem pirotechnicznym.

Sylwester 2016 w Sosnowcu

Impreza sylwestrowa w stolicy Zagłębia Dąbrowskiego po raz kolejny odbyła się na placu przed Urzędem Miejskim. O oprawę muzyczną zadbał DJ Wikar, a gwiazdą wieczoru była grupa IRA z charyzmatycznym wokalistą Arturem Gadowskim. Wcześniej pojawił się jednak discopolowy zespół Acapulco. O północy, zamiast tradycyjnego pokazu sztucznych ogni, mieszkańcy mogli zobaczyć specjalnie przygotowany na 115-lecie Sosnowca mapping.

Sylwester 2016 w Dąbrowie Górniczej

W Dąbrowie Górniczej na Placu Wolności, przed budynkiem Pałacu Kultury Zagłębia mieszkańcy pożegnali stary rok przy muzyce serwowanej przez DJ. Nowy Rok przywitano zaś wyjątkowym pokazem laserowym.