W czeladzkim szpitalu uroczyście otwarto oddziały intensywnej terapii oraz okulistyki. To dla pacjentów nowa szansa i możliwość dostępu do leczenia na wysokim poziomie.

W Powiatowym Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej w Czeladzi otwarto dwa nowe oddziały: okulistyczny oraz anestezji i intensywnej terapii. Było to możliwe dzięki intensywnej pracy lokalnych parlamentarzystów i władz powiatu będzińskiego. Dzięki ich staraniom powiat będziński otrzymał ponad 2 mln złotych na realizację zadania inwestycyjnego „Budowa Oddziału Intensywnej Terapii” w szpitalu powiatowym w Czeladzi.

– Jest to duma i zadowolenie dla nas i personelu szpitala – podkreśliła Jolanta Sikora, dyrektor Powiatowego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Czeladzi.

Nowo otwarte oddziały, wyposażona w profesjonalny sprzęt medyczny, pozwolą na leczenie pacjentów, zarówno z powiatu będzińskiego jak i sąsiednich miejscowości, w komfortowych warunkach, przy zachowaniu wysokiej jakości specjalistycznych świadczeń zdrowotnych.

Otwarto nowe oddziały w szpitalu powiatowym w Czeladzi - fot. Powiat będziński
Otwarto nowe oddziały w szpitalu powiatowym w Czeladzi – fot. Powiat będziński

– Zapewniam mieszkańców powiatu będzińskiego, że to nie koniec pozytywnych zmian, jakie zachodzą w Powiatowym Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej. Zarówno szpital w Czeladzi, jak i w Będzinie czekają w najbliższym czasie kolejne dobre zmiany – mówi Arkadiusz Watoła, starosta będziński.

Funkcjonujący już oddział okulistyki oferuje chorym pełny zakres świadczeń refundowanych przez NFZ, w tym m.in.: operacje zaćmy, operacje przeciwjaskrowe, zabiegi witreretinalne w leczeniu: urazów, retinopatii cukrzycowej, błon nasiatkówkowych, otworów w plamce czy odwarstwień siatkówki.

Jest to duży sukces, pracującej od marca 2017 roku, dyrekcji szpitala. Dotychczas, o czeladzkiej placówce mówiono raczej w kontekście negatywnego przykładu zarządzania ochroną zdrowia.

– Po latach zastoju i narastających problemów finansowo-organizacyjnych, pojawiają się nowe nadzieje i realne możliwości poszerzenia oferty dla chorych – dodał Arkadiusz Watoła.

Otwarto nowe oddziały w szpitalu powiatowym w Czeladzi - fot. Powiat będziński
Otwarto nowe oddziały w szpitalu powiatowym w Czeladzi – fot. Powiat będziński

Warto wspomnieć, że to ich kolejny sukces w tym roku. Parę tygodni temu w czeladzkim szpitalu odbył się zabieg wszczepienia endoprotezy stawu biodrowego. Był to jeden z pierwszych tego typu zabiegów w Polsce i pierwszy w województwie śląskim.

Szpital w Czeladzi jest częścią Powiatowego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej, w skład którego wchodzi też szpital w Będzinie.