Do schroniska dla bezdomnych zwierząt w Chorzowie trafiło siedem szczeniąt, które ktoś wyrzucił do śmietnika w Dąbrowie Górniczej. Zwierzęta potrzebują pomocy by przeżyć.

W piątek, 20 lipca do schroniska dla bezdomnych zwierząt w Chorzowie trafiło siedem psich szczeniąt, które zostały potraktowane jak śmieci. Psy znaleziono na śmietniku w Dąbrowie Górniczej przy ul. Robotniczej, gdzie zostały porzucone na pastwę losu.

– Maluchy na ten moment przebywają w specjalistycznym inkubatorze. Są karmione pokarmem mlekozastępczym, masowane i wycierane co ok. 2 godziny – mówią przedstawiciele chorzowskiego schroniska. – Nie wiemy ile godzin maluchy spędziły wśród śmieci, nie znamy stanu zdrowia psich rodziców, ale robimy co w naszej mocy, żeby było tylko lepiej – dodają.

Obecnie, pieski są w dobrym stanie. Aby pomóc zarówno schronisku, jak i bestialsko porzuconym szczeniakom, placówka prosi o zbiórkę środków na zakup specjalnego pokarmu mlekozastępczego dla kociąt i szczeniąt oraz adopcję psich podopiecznych. – Schronisko pełne jest zwierząt bez szans z równie smutnymi historiami życia – podkreślają przedstawiciele schroniska.