echo adrotate_group(3, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(3, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(3, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(9, 0, 0, 0);

Trwają poszukiwania właściciela dziewięciu szczeniaków, które zostały wyrzucone do kontenera na śmieci w Zawierciu. Niestety zwierzęta nie przeżyły.

Zawierciańscy policjanci ustalają świadków i okoliczności zdarzenia, do którego doszło w rejonie szalet miejskich przy ul. Kościuszki w Zawierciu. W dniu 17 sierpnia br. około godz. 18:00 w jednym ze śmietników ujawnione zostały dwie, żółte szczelnie zawiązane reklamówki, w środku których było łącznie dziewięć szczeniąt.

Zgłaszająca próbowała ratować zwierzęta. Niestety pomimo podjętych czynności, nie udało się ich ocalić. Do akcji zaangażowali się zawierciańscy policjanci, przedstawiciele Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Zawierciu oraz Straż miejska.

– Co jeszcze trzeba zrobić by do takich sytuacji nie dochodziło? Czy darmowa sterylizacja w Zawierciu to za mało? Czy łatwiej/prościej jest spakować do wora z zamiarem uduszenia ? Jakim trzeba być potworem by bez wyrzutów sumienia skazać je na śmierć? Dziś pies a jutro człowiek? – pytają bezradnie przedstawiciele schroniska w Zawierciu. – Czy naprawdę tak trudno wziąć odpowiedzialność za to co powołaliśmy na świat? – dodają.

Zgodnie z art. 35 Ustawy o Ochronie Zwierząt, za zabijanie lub uśmiercanie zwierząt grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu ze szczególnym okrucieństwem podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

Policja poszukuje właściciela szczeniaków

Jak wynika ze wstępnych ustaleń mundurowych, w rejonie miejskich szalet widziany był mężczyzna z żółtą reklamówką, który przebywał tam przez pewien czas.

Policja prosi wszystkich, którzy mają jakiekolwiek informacje związane z tym zdarzeniem o kontakt z zawierciańskimi policjantami tel. (32) 67-38-200 lub z najbliższą jednostką policji pod numerami alarmowymi 112 i 997.
Mundurowi będą sprawdzać przekazane informacje.

echo adrotate_group(8, 0, 0, 0);

Informacje można również przekazać za pomocą poczty elektronicznej: dyzurny@zawierce.ka.policja.gov.pl a także anonimowo za pomocą formularza „POWIADOM NAS” zamieszczonego na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu.

echo adrotate_group(5, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(5, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(5, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(9, 0, 0, 0);