W sobotę, 19 stycznia odbędzie się pogrzeb prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Tego dnia w miastach Zagłębia Dąbrowskiego zostaną uruchomione syreny alarmowe.

Śmierć Pawła Adamowicza wstrząsnęła całą Polską. Poruszeni tą zbrodnią są także Zagłębiacy. W sobotę, miasta Zagłębia Dąbrowskiego wezmą udział we wspólnej inicjatywie. O godzinie 12.00, czyli w momencie rozpoczęcia uroczystości pogrzebowych w Gdańsku w miastach naszego regionu rozlegną się syreny alarmowe.

Mieszkańcy wciąż mogą wpisywać się do księgi kondolencyjnej, która wystawiona będzie w sosnowieckim magistracie do soboty, do godz. 12. Ponadto, mieszkańcy Sosnowca ponownie spotkają się na Patelni, aby uczcić pamięć zmarłego prezydenta Gdańska.

Również w sobotę, o godz. 11:30, przed dąbrowskim Pałacem Kultury Zagłębia odbędzie się spotkanie mieszkańców miasta, które chcą ułożyć symboliczne serce ze zniczy, by w ten sposób hołd zamordowanemu Pawłowi Adamowiczowi. Natomiast, o godz. 17:00 w kościele pw. św. Trójcy w Będzinie odbędzie się msza św. w intencji tragicznie zmarłego.

Dzień wcześniej, 18 stycznia pod czeladzkim Urzędem Miasta mieszkańcy spotkali się, aby zapalić symboliczne światełko do nieba, zapalić znicz oraz spędzić razem kilka chwil w milczeniu i refleksji.

Prezydent Gdańska, który zmarł w poniedziałek, po brutalnym ataku podczas niedzielnego finału WOŚP, zostanie pochowany w Bazylice Mariackiej w Gdańsku. W uroczystości weźmie udział m.in. prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński oraz radni, z przewodniczącym Mateuszem Bochenkiem, a także przedstawiciele sosnowieckiej Straży Miejskiej, którym towarzyszył będzie poczet sztandarowy miasta.