Przed tygodniem poznaliśmy sylwestrowe plany Sosnowca. Teraz swoje karty odkrywa Dąbrowa Górnicza. Kto pożegna 2016 rok w dębowym mieście?

Wielkimi krokami zbliża się koniec 2016 roku i miasta naszego regionu powoli szykują się do organizacji sylwestrowych imprez.

W ubiegłym tygodniu Sosnowiec poinformował, że główną gwiazdą miejskiego Sylwestra będzie zespół IRA z charyzmatycznym wokalistą Arturem Gadowskim. Na scenie pojawi się też discopolowy zespół Acapulco.

A jakie plany na ten wyjątkowy dzień w roku ma Dąbrowa Górnicza? Tegoroczna impreza odbędzie się na Placu Wolności i będzie dość skromna. Nie zobaczymy na niej żadnej muzycznej gwiazdy. Będzie za to DJ.

– W ocenie wielu osób utarło się, że skoro podczas imprezy sylwestrowej nie wystąpi żadna gwiazda, to z pewnością cała impreza okażę się klapą. W tym roku zdecydowaliśmy się udowodnić, że jest zupełnie inaczej. Nie chcemy powielać imprez, które organizowane są w sąsiednich miastach, dlatego postawiliśmy na „laserowego sylwestra dla aktywnych” – wyjaśnia Bartosz Matylewicz, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Dąbrowie Górniczej.

Dąbrowski Sylwester rozpocznie się o godz. 23.00 i potrwa do godz. 1.00. O północy mieszkańcy Zagłębia zobaczą specjalnie przygotowany mapping.

– W sylwestrową noc, na wszystkich którzy zdecydują się powitać Nowy Rok na Placu Wolności, czekać będzie DJ z energetyczną muzyką na powitanie roku, a także wyjątkowy Laser Show, jakiego Dąbrowa Górnicza jeszcze nie widziała. Za jego przygotowanie odpowiada firma Mediam Event z Krakowa, która ma ogromne doświadczenie w tego typu pokazach i gwarantuje, że każdy kto znajdzie się w tej nocy w centrum Dąbrowy Górniczej nie będzie żałował, że wyszedł z domu – zachęca Bartosz Matylewicz.

Przykładowy pokaz przygotowany przez firmę Mediam Event: