W Siewierzu w powiecie będzińskim doszło do zderzenia samochodu osobowego z ciężarówką. Skutkiem tego nieszczęśliwego wypadku był zgon 21-letniego kierowcy osobówki.

Akcje związane z wypadkiem wymagały działania wszystkich służb ratunkowych: policji, straży pożarnej oraz medyków. Został wezwany helikopter LPR, a poszkodowanemu kierowcy samochodu osobowego udzielono reanimacji. Niestety 21-latkowi, który był zakleszczony w pojeździe, nie udało się przywrócić czynności życiowych. Zmarł na miejscu.

 – Zdarzenie miało miejsce około 16:10. Kierujący pojazdem osobowym marki Skoda, wyjeżdżając z drogi DW 793 w kierunku Zawiercia, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu pojazdowi ciężarowemu, który poruszał się drogą DK 78 w kierunku na Mierzęcice – mówi st. sierż. Marcin Szopa, oficer prasowy Komendy Powiatowej w Będzinie.

Kierowca ciężarówki marki Scania, to 24- letni Polak, u którego nie wykryto alkoholu. Zablokowana została droga do Mierzęcic, natomiast przejezdny był tylko jeden pas na Zawiercie. Utrudnienia związane z ruchem trwały kilka godzin.