Święta Bożego Narodzenia to nie tylko niekończąca się uczta i dyskusje przy stole na temat pogody, ślubnych planów czy polityki. To także czas wolny, który można spędzić w aktywny i ciekawy sposób w gronie rodzinnym.

Miejsc, w których możemy odpocząć podczas trwających świąt, jest całkiem sporo mimo, że większość lokali i obiektów w pierwszy dzień świąt jest nieczynna. Wyjątkiem są kina, które będą działały zarówno w pierwszy, jak i drugi dzień świąt.

Fani jazdy na łyżwach będą mogli poszaleć na miejskich ślizgawkach. 25 i 26 grudnia lodowisko przy Alei Zwycięstwa będzie czynne od 14:00 do 21:00. Także w Będzinie będzie można kręcić piruety na lodzie w drugi dzień świąt. Ponadto, drugiego dnia czynne będzie sosnowieckie lodowisko przy ul. Zamkowej.

Miłośnicy pływania będą mogli skorzystać z basenów dąbrowskiego aquaparku Nemo w drugie dzień świąt. Obiekt będzie czynny od 9:00. Można także skorzystać z basenów przy ul. Żeromskiego w Sosnowcu. Kryta pływalnia będzie czynna od 14:00. Także w drugi dzień świąt, fani aktywnego wypoczynku będą mogli spalić świąteczne kalorie na ściance wspinaczkowej w Sosnowcu. Poziom 450 będzie czynny od godz. 10.

Świąteczny okres to także świetna okazja, aby zobaczyć przygotowane w kościołach szopki, które mają swój niepowtarzalny styl i klimat. Warto wybrać się także na Wzgórze Zamkowe, gdzie tradycyjnie już, odwiedzić można żywą szopkę. Znajdują się w niej owce, kozy, barany, alpaki, kucyk oraz figury biblijnych postaci.

Drugiego dnia świąt skorzystać będzie można z bogatej oferty lokalnych klubów i kawiarni, które przygotowały dla mieszkańców koncerty, spotkania towarzyskie i pyszne dania.