Wzorem lat ubiegłych, na placu Wolności w Dąbrowie Górniczej stanęła wybrana przez mieszkańców choinka. Miasto rozświetliło się też świątecznymi ozdobami.

Jak co roku dębowe miasto rozświetliło się dekoracjami i iluminacjami świątecznymi. Ducha świąt można poczuć nie tylko w centrum miasta, gdzie stanęła wybrana przez mieszkańców choinka. W tym roku motywem przewodnim na świątecznym drzewku jest „ciastek”.

Na słupach oświetlenia ulicznego zostało zamontowanych aż 554 dekoracje. Nowością będzie napis „Dąbrowa Górnicza” w świątecznym klimacie, który stanął przy wejściu do Parku Hallera. Dekoracje zawisły przy głównych ulicach miasta. Można je podziwiać m.in. przy ul. Kościuszki, Sobieskiego, na placu Wolności, Granicznej, przy Pogorii III oraz na terenach zielonych miasta.

Ozdoby świąteczne w Dąbrowie Górniczej – fot. Dariusz Nowak/UM Dąbrowa Górnicza
Ozdoby świąteczne w Dąbrowie Górniczej – fot. Dariusz Nowak/UM Dąbrowa Górnicza

Wielkimi krokami zbliża się także Dąbrowski Kiermasz Świąteczny, który w tym roku odbędzie się już po raz czternasty.

Podczas kiermaszu będzie można kupić ręcznie wykonane ozdoby świąteczne, wziąć udział w animacjach świątecznych, a najmłodsi uczestnicy kiermaszu powalczą w konkursie o najlepsze przebranie świąteczne. Będzie też fotobudka, a św. Mikołaj obiecał, że odwiedzi Dąbrowę Górniczą z najprawdziwszymi reniferami.

Dąbrowski kiermasz odbędzie się 20 grudnia w godzinach od 14.00 do 19.00 na Placu Wolności w centrum miasta.